Dnes jsme hráli s jedním z nejlepších mužstev ligy

Ve středu si písečtí hokejisté poradili v jihočeském derby s Jindřichovým Hradcem poměrem 4:1. V roli hlavního trenéra Vajgaru jsme mohli vidět Miloslava Čecha, který dříve působil jako hráč právě našeho mužstva. Přijel s velice dobrou a přátelskou náladou, kterou mu nezkazil ani tento pro něj nevydařený zápas, a rád zavzpomínal na staré časy. K zápasu dodal: „Bylo to klasické jihočeské derby, jinak jsem zklamaný, že naši hráči se málo dostávali ke střelbě“.

Jak hodnotíte dnešní utkání?
Věděli jsme, že dnes budeme hrát s jedním z nejlepších týmů v lize. V loni jsme zde odehráli výborný zápas (který skončil 3:3). Ani dnes nemohli být diváci zklamaní.

Jak hodnotíte výkony hráčů?
Vaši útočníci, to je opravdová kvalita, síla. Tři góly dnes Písek dotlačil do brány. Jinak musím pochválit juniory z našeho týmu, v základní sestavě jich máme šest. Tomu také odpovídá výsledek.

Co rozhodlo o nasazení gólmana Hollého do branky?
Tomáše Kubeše skolila chřipka a druhý gólman, také junior, byl na jednom tréninku po chřipce, takže jsem nemohl zvolit nikoho jiného.

Jaké důsledky z tohoto zápasu vyvodíte?
Jednoznačně nám chyběla střelba. Když prohrajete první třetinu a na střely to je 15:3, tak to něco napovídá.

Utkání bylo jistě ovlivněno tím, že šlo o jihočeské derby.
Jistě, každé derby má svou atmosféru a oba týmy se na toto utkání těšily. Myslím si ale, že na tomto zápase nebylo nic zvláštního a ani jsme se na něj nějak speciálně nepřipravovali.

Pomýšleli jste po druhé třetině na tří bodový zisk nebo alespoň vyrovnat skóre?
Na vítězství jsme určitě nepomýšleli, ale v každém případě jsme utkání chtěli ještě zkorigovat, aby mančaft byl povzbuzen, protože v dalším utkání budeme hrát s Milevskem, což je další derby, tak abychom si pozvedli sebevědomí.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy