Tradiční hokejové derby právě dnes!

Dnešní bitva o ligové body bude ve znamení derby s tradičním soupeřem. K Otavě přijede tým KLH Vajgar Jindřichův Hradec, aktuálně pátý tým tabulky. Ten po katastrofálním nástupu do sezóny pořádně zabral a doplňuje jihočeský trojlístek Milevsko, Tábor a Písek na špici tabulky. Ta je vyrovaná, před blížícím se play-off jde do tuhého. Písek je favoritem, ale znáte derby. Zápas začíná v 18,00.
Loňská sezona skončila pro Jindřichův Hradec hrozivě, rival z východu jižních Čech skončil ve skupině Střed o jediný bod předposlední a tak tak se vyhnul sestupu. Letos se však Vajgar, zdá se, vzpamatoval a míří mnohem výš – průběžné páté místo mu patří za nasbíraných 57 bodů, o tři méně než čtvrtý Písek. Dnes se tedy bude hrát o šest bodů, výhra by zdvojnásobila náskok IHC, prohra domácího týmu by bodová konta obou soupeřů vyrovnala.

Písku se v posledních sezonách proti Vajgaru daří, v Jindřichově Hradci zostudil domácí dokonce již třikrát v řadě - 3:0, 5:0 a v letošní sezoně ve 14. kole 4:1 (góly Hovora, Mošovský, Míka a Slavík). U Otavy jsou výsledky z posledních let vyrovnané, loni i předloni dokázal Hradec v Písku uhrát remízu. Prolomí Písečtí remízovou sérii a udrží kontakt s Milevskem a Benešovem, které mají před Caldrovým mužstvem minimální náskok?

Jindřichohradeckým v letošní sezoně pomáhá enkláva zajímavých zahraničních akvizic, u Vajgaru totiž působí celkem šest mladíků z Ruska a Finska. Nejproduktivnějším mužem v sestavě KLH je navrátilec z Francie Aleš Skokan (17+13), v žebříčku týmové produktivity mu kryje záda Kamil Šťastný (13+12). V brance Vajgaru zaujal místo jasné jedničky Tomáš Kubeš, který dostal důvěru ve všech dosavadních zápasech. V dresu Vajgaru se letos objevuje také písecký odchovanec Martin Všetečka, v dresu IHC zase působí bývalí hráči Hradce Roman Novotný a Lukáš Bílek.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy