Dnes jsme udělali první krok

Písečtí hokejisté mají za sebou úvodní zápas finálové části, proti Jindřichovu Hradci. Utkání za stavu 3:3 dospělo do prodloužení, ve kterém o výhře Vajgaru rozhodnul hostující Kanov. Písek držel před čtvrtečním zápasem neporazitelnost ve vyřazovací části. Prohra přišla v nejméně vhodnou chvíli. Vedení ve finálové sérii se tedy ujal Vajgar. Trenér hostů Miloslav Čech v pozápasovém rozhovoru pochvaloval všechny své hráče, zejména brankáře Tomáše Kubeše a k utkání dodal: "po nevydařené první části jsme začali hrát stylem, kterým bychom mohli zvítězit. To se nám podařilo. Dnešní výhra je pouze první krok."

Foto převzato z klhvajgar.cz.
Jak hodnotíte dnešní utkání?

Dnešní utkání hodnotím z mého pohledu kladně (smích). Musím pochválit všechny naše hráče, poněvadž odehráli dobrý zápas. Vydrželi hrát v tempu až do konce utkání. Písek hrál také velmi dobře. Domácí hráči byli houževnatí v osobních soubojích. V útoku jsou také velice silní. Dnešní výhra je jeden krok, takže nemůžeme zvedat ruce. Vyřazovací část je vždy záludná a stát se ještě může cokoliv. Domácím se velice podařila první třetina, kterou zvítězili 2:0. Náš tým se však nevzdal a dokázal toto důležité utkání vyhrát.

Odpovídá výsledek předvedené hře obou mužstev? První třetinu byl Písek jasně lepší, vítězství si nakonec odváží Vajgar.

Ano, veliký podíl na našem úspěchu má také náš brankář Tomáš Kubeš, který předváděl výborné zákroky. Dobrý brankář je základem úspěchu. Myslím si, že s Tomášem Kubešem máme velikou šanci na úspěch.

Co se vám na hře domácího mužstva nejvíce líbilo? Písečtí hráči udělali minimum chyb, na vítězství to však nestačilo.

Nejvíce se mi na domácích hráčích líbí jejich důraz a dohrávání soubojů. Jsou také hodně důrazní v soubojích před bránou. Písečtí hokejisté hrají náročný hokej. Všichni jsou to urostlí hráči se spoustou zkušeností. Domácí hráči také velmi, dobře kombinují.

Výkony kterých hráčů byste vyzdvihnul?

Dnes bych rád pochválil celé naše mužstvo. Jinak výborně chytal Tomáš Kubeš. A samozřejmě oba střelce branek: Milotinský a Kanov, který rozhodnul v prodloužení. Postupně jsme začali hrát hokej, o kterém jsme tušili, že by jsme byli schopni Písek porazit. To se nám podařilo. Ale jak říkám dnešní výhra je pouze první krok a nesmíme "usnout na vavřínech."

Pomýšleli jste před utkáním dovést zápas do prodloužení, po případě uspět v samostatných nájezdech?

Řekl bych, že máme lepšího a zkušenějšího gólmana, takže v samostatných nájezdech by naše mužstvo mělo veliké šance. Máme také spoustu šikovných útočníků. Obával jsem se nasazení domácích. Úvodní periodu vyhráli 2:0 a tento výsledek tomu odpovídal. Těšíme se na Písek až bude hrát u nás. Finále první mužstvo se druhým týmem. Série je otevřená, má dobrý náboj.