Dnešní výsledek je pro nás zklamáním

Písečtí hokejisté odehráli ve středu další úspěšný zápas, tentokrát se Žďárem nad Sázavou, který se před zápasem nacházel na čtvrté pozici. V první třetině byly výkony obou mužstev vyrovnané, svědčí o tom výsledek, kterým první část skončila - 1:0. Druhá třetina skončila výsledkem 1:1 a tak hráči nastupovali do třetí třetiny za stavu 2:1. Ta ovšem skončila jednoznačným výsledkem pro domácí 4:0. A tak si svěřenci Rudolfa Suchánka připsali desátou výhru v řadě. Trenér hostů Jaroslav Benák, bývalý vynikající obránce, který v 80. letech minulého století hrál pravidelně za národní tým. Proslavil se jako mistr světa v roce 1985, zaznamenal spousty dalších úspěchů. V rozhovoru ke středečnímu zápasu dodal: "Kdybychom hráli další dvě hodiny, tak by jsme se neprosadili. Zkrátka ve třetí třetině jsme nemohli vstřelit branku.
(foto převzato z hokejzr.cz)
Jak hodnotíte dnešní utkání?

Dnešní zápas byl celkem vyrovnaný. Myslím si, že byl velmi atraktivní pro diváky. První třetinu, která skončila 1:0 jsme odehráli velmi dobře. Hráli jsme to co jsme si řekli v kabině před zápasem, zodpovědně ze zajištěné obrany. Několik dobrých příležitostí jsme si vytvořili. Škoda prvního gólu domácích, jinak kdyby se šlo do kabin za nerozhodného stavu mohl zápas skončit jinak. Ve druhé části jsme hráli také dobře. Škoda, že naši hráči byli častěji vylučovaní. V první desetiminutovce jsme inkasovali. Druhou polovinu jsme odehráli velmi dobře, opět jsme si vytvořili řadu gólových příležitostí a jak říkám, stačilo jich několik proměnit a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. A třetí třetina. Kdybychom hráli další dvě hodiny, tak by jsme se neprosadili. Zkrátka nemohli jsme vstřelit branku. Navíc jsme měli i smůlu při obdržené brance, která byla tečovaná.

Jaké byli vaše ambice před zápasem?

My jsme jeli do Písku vyhrát. Naše mužstvo nejezdí, aby si někde zahrálo, my chceme vyhrávat. Takže dnešní výsledek je pro nás zklamání.

Kde je příčina, že si váš tým neodvezl alespoň bod?

Domácí měli hokejové štěstí, které se lépe naklonilo na stranu domácích. Takže píseckým hráčům by vyšla každá akce. Kdyby kdokoliv z domácího týmu vystřelil i z rohu kluziště, tak by dal gól. Písek je nejlepší tým ve skupině a těžko se poráží.

Překvapil vás nějaký hráč svým předvedeným výkonem?

Dnes bych chtěl pochválit celé naše mužstvo. Všechny hráče, od brankáře, útočníky až po obranu. Musím našim hráčům poděkovat za dobrý výkon.

A na domácí straně?

Písek má velice dobrý mančaft, jejich útok je hodně silný. Zezadu je navíc jistí dobrý brankář a je tam vidět jejich velká zkušenost. Jinak na domácí straně bych chtěl také pochválit trenéra Rudolfa Suchánka.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně štěstí v dalších zápasech.