Desátá výhra je na světě, Písek přejel Žďár nad Sázavou

Písečtí hokejisté podesáté za sebou naplno bodovali a náskok Jihočechů na čele druholigové tabulky nezastavitelně roste. Jubilejní výhru si svěřenci trenéra Suchánka připsali ve druhém utkání v novém roce a i když byl souboj se Žďárem dlouho vyrovnaný, konečný výsledek 6:1 působí velmi přesvědčivě. Proč patří Písku suverenita ve druhé lize, to tým od Otavy ukázal především ve třetí dvacetiminutovce, kdy zapadly do hostující branky dohromady čtyři přesné trefy. Podruhé za sebou byl nejaktivnějším hráčem Písku zkušený forvard Tomáš Květoň, který si připsal dva kanadské body za jednu branku a jednu asistenci.
2.liga ČR, 29. kolo, st 13.1.2010, Zimní stadion Písek
Žďár nad Sázavou
6:1
1:0, 1:1, 4:0
Branky a nahrávky: 19. Gába (Šulčík, Kvetoň), 29. Květoň (Šulčík, Gába), 43. Novák (Mošovský), 47. Dietz (Hovora), 52. Procházka P., 59. Hovora (Procházka P., Bláha) - 33. Mühlfait (Dítě). Rozhodčí: Šmíd - Vavruška, Černý. Vyloučení: 6:8, navíc P. Procházka (PIS) a Koželuh (ZNS) - oba 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 520. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Písek: Pinkas - Procházka P, Kalečík, Procházka R., Heršálek, Dietz, Mazanec, Všetečka, Tollinger - Gába, Hovora, Bláha, Rezek, Květoň, Šulčík, Míka, Suchánek, Slavík, Novák, Mošovský, Kořánek.
Žďár nad Sázavou: Kousal - Koželuh, Smejkal, Souček, Zdráhal, Krejnus, Kunstmüller, Sobotka, Plachý, Dítě, Vránek, Sobotka R., Mühlfait, Dobiáš, Vítek, Man.
O první větší šanci v zápasu se postaral Míka, jeho střela šla těsně nad horní tyč. O chvíli později se Kunstmüller prokličkoval až před Pinkase, ten si střelu hostujícího útočníka pohlídal. V šesté minutě střílel tvrdě Koželuh, domácí brankář jeho projektil s potížemi zkrotil. O dvě minuty později byl Mühlfait sám před Pinkasem, ten si spodek brány dobře pohlídal. Ve třinácté minutě vypálil Šulčík, hostující brankář byl úspěšný, stejně si Kousal počínal o chvíli později i při střele Míky. V patnácté minutě se Šulčík pokoušel překonat Kousala střelou po ledě, ale hostující brankář byl bezchybný. První přesilovou hru si zahráli hosté v polovině sedmnácté minutě, při které si vytvořili několik příležitostí, ale překonat Pinkase se jim nepodařilo. V devatenácté minutě otevřel skóre Gába střelou bez přípravy, 1:0. O chvíli později zívala na Plachého prázdná brána, ale domácí brankář perfektním zákrokem znemožnil hostům vyrovnat.

V úvodní části kralovali oba gólmani. Svědčí o tom i výsledek, kterým třetina skončila, 1:0. Oba týmy si vytvořily řadu příležitostí, ale Pinkas i Kousal chytali dobře. Nakonec jediným úspěšným střelcem byl Ondřej Gába.

V úvodu druhé třetiny Kousal neudržel střelu Šulčíka, k dorážce se dostal Mošovský, kterou si už hostující brankář pohlídal. V dvacáté čtvrté minutě střílel z kruhu Kunstmüller, Pinkas byl pozorný. Na začátku dvacáté deváté minutě zvýšil náskok domácích Květoň střelou k tyči nad lapačku. O chvíli později vystřelil tvrdě Mošovský, jeho pokus mířil nad horní tyč. V třicáté třetí minutě snížil skóre Mühlfait, který se prokličkoval až před Pinkase a v pádu pěkně zakončil pod víko, 2:1. O minutu později se ve slibné příležitosti ocitnul Plachý, domácí brankář jeho střelu pokryl. V následujících minutách brzdili akce časté nepřesnosti v rozehrávkách. V třicáté deváté minutě si další pěkný zákrok připsal domácí brankář, který vychytal Kunstmüllera.

Druhá třetina skončila remízou 1:1. Nejprve Květoň zvýšil náskok domácích, ale hosté dokázali snížit a tak se šlo do kabin za stavu 2:1.

Hned v úvodu třetí třetiny se domácím podařilo vsítit třetí branku. Novák se prosadil z dorážky, 3:1. V čtyřicáté šesté minutě vystřelil od modré čáry Dietz, jeho pokus skončil po teči žďárského obránce v Kousalově síti, 4:1. O tři minuty později nebezpečně střílel Zdráhal, domácí brankář si jeho střelu pohlídal lapačkou. V padesáté druhé minutě, v oslabení domácích 4 na 3 se Pavel Procházka prokličkoval hostující obranou a polovysokou střelou zvýšil na 5:1. O dvě minuty později vypálil Robert Procházka od modré, Kousal jeho projektil vytěsnil betonem. Minutu a půl před koncem přidali domácí šestou branku. Hovora kličkou, v netradiční pozici ze sedu překonal Kousala.

Zápas nakonec skončil jednoznačným výsledkem 6:1. Středeční výhra Písku znamená desátou výhru v řadě.

Rudolf Suchánek, trenér Písku: „Opět jsme čekali na svůj další zápas celý týden a do hry se to očividně promítlo. První dvě třetiny byly z naší strany hodně vlažné, teprve poté jsme se zvedli a získali zápas pod kontrolu. Musím hráče pochválit, protože za stavu 2:1 nezačali zběsile útočit, ale poklidnou hrou od zadu jsme nic neuchvátali a postupně se branek dočkali. Konečný výsledek je velice dobrý, stejně tak skvělý výkon podal také Michal Pinkas."

Jaroslav Benák, trenér Žďáru: „Dnešní zápas byl celkem vyrovnaný. První třetinu, která skončila 1:0 jsme odehráli velmi dobře. Hráli jsme to co jsme si řekli v kabině před zápasem, zodpovědně ze zajištěné obrany. Několik dobrých příležitostí jsme si vytvořili. Ve druhé části jsme hráli také dobře. Škoda, že naši hráči byli častěji vylučovaní. V první desetiminutovce jsme inkasovali. Druhou polovinu jsme odehráli velmi dobře, opět jsme si vytvořili řadu gólových příležitostí a jak říkám, stačilo jich několik proměnit a zápas se mohl vyvíjet úplně jinak. A ve třetí třetině jsme zkrátka nemohli vstřelit branku.