Do Písku přijedou další Lvi! Tentokrát ti z Ústí!

Královské město očekává v sobotou další napadení kočkovitou šelmou! Proti Lvům z Mostu Písek neuspěl, avšak bude šance na reparát, neboť k řece Otavě se vydají na lov Lvi z Ústí nad Labem. Utkání proti atraktivnímu soupeři vypukne v sobotu v 17:00.

IHC Králové Písek

Královské mužstvo najdeme v tabulce na jedenácté příčce s tříbodovou ztrátou na deváté Benátky nad Jizerou. Jihočeši pod novým trenérem odehráli již čtyři zápasy a poprvé ve středu tým Písku vyšel pod novým lodivodem Mazancem bodově na prázdno. Králové zaspali úvod a závěr utkání, avšak v tomto mezičase dominovali. I když bylo skóre pět minut před koncem nerozhodné, tak Most i přes to dokázal zvítězit o dvě branky.

Pokud nahlédneme do statistik, tak zjistíme, že Písek nadále bodově táhne první lajna ve složení Matiášek – Volf – Rousek. Za těmito píseckými hvězdami ale najdeme “černého koně“, kterým je Martin Koupal. Centr druhého/třetího útoku je nejlepším kanonýrem Písku. Nastřílel již devět branek. O gól míň má na účtu již zmiňovaný Matiášek.

HC Slovan Ústí nad Labem

Predikovalo se, že Slovan bude hrát v horní části tabulky a tomu nasvědčovalo i angažování zkušeného kouče Vladimíra Růžičky a hráčských hvězd v podobě Karla Kubáta či Jana Kloze. Zmiňovaný kouč ale v týmu dlouho nezůstal a zmizel i Kubát, který se vrátil do Romunska. Celku ze severu republiky tedy patří až třináctá příčka, což je pro mnohé druholigové fanoušky překvapivým zklamáním. Slovan se aktuálně veze na vlně pěti prohraných duelů v řadě. Zlomí toto prokletí právě proti Písku?

Nejčastěji bodujícím hokejistou Lvů je Rudovský, který má na kontě dvacet kanadských bodů. Za ním najdeme dva hokejisty s šestnácti body. Kloz a Dubský. Matador Roubík zaostává o jeden bodík. Z obranných řad přispívá nejčastěji Popela, kterého mohou písečtí fanoušci znát, i když stopu v píseckém dresu zanechal jen letmou – sedm odehraných zápasů a tři asistence.

Poslední vzájemné utkání

Písek do Ústí odcestoval v rámci 5.kola. Ústí v utkání vedlo, avšak Králové si dokráčeli pro těsné jednobrankové vítězství 5:4. Uvidíme podobně dramatický duel i v sobotu?

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy