Ústečtí Lvi byli nad síly píseckých Králů

Utkání, které po první periodě vypadalo, že bude dramatické až do samotného závěru nakonec dopadlo jednoznačnou výhrou Slovanu 7:2, kteří ve druhé a třetí třetině vstřelili dohromady šest branek. Smutnou zprávou kromě porážky je i zranění brankáře Richarda Kříže, který si poranil levou nohu. V utkání se prosadili Janové Matiášek s Březinou.
2. liga - Západní konference 23/24, 20. kolo, so 2.12.2023
IHC Králové Písek
HC Slovan Ústečtí Lvi
2:7
1:1, 0:3, 1:3
Branky a nahrávky: 11. Matiášek (Volf, Hracholski), 47. J. Březina (Zayml, Rousek) – 13. L. Sýkora (M. Dubský, Bernat), 25. M. Dubský (M. Bláha, Bernat), 39. Jouza (M. Dubský, M. Simon), 40. M. Simon (Jouza, Popela), 45. Jouza (M. Simon, Nedoma), 46. M. Bláha (Polata, Bernat), 51. Kloz (Rudovský, Funk). Rozhodčí: Trnka – Rubáš, Tuháček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 187. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 2:6, 2:7.
IHC Králové Písek: Kříž (39. Korytar) – Hanus, Radoš (A), J. Turek, Pavlát, Šilhán, Vajner, Čunát – Matiášek, Volf (C), Hracholski – Pouzar, Zayml, Rousek (A) – Vá. Brož, Hollar, J. Březina – Zátopek, Ženíšek.
HC Slovan Ústečtí Lvi: Stahl (V. Vlach) – L. Sýkora, Gottfried, Funk, Trefný (C), Popela, V. Hynek, Polata, Kuchynka – M. Bláha, Bernat, M. Dubský – Berčík, Kloz, Rudovský (A) – Nedoma, M. Simon, Jouza – Yailov, Krédl, J. Tůma.

V úvodu klání si oba týmy vyzkoušeli přesilovou hru, avšak první gól padl až v 11. minutě, když Volf našel milimetrovou přihrávkou Jana Matiáška v brankovišti. Králové se ale z vedení dlouho neradovali, neboť po dvou minutách už bylo skóre opět nerozhodné, a to když přesilovou hru využil Lukáš Sýkora. V první části měl zajímavou příležitost Zayml, avšak proti jeho střele skvěle vystoupil brankář Ústí Stahl.

Ve druhé části si vzal už slovo celek ze severu. Nejprve brankáře Kříže prostřelil Martin Dubský a dvě minuty před druhou sirénou i Daniel Jouza. Po tomto gólu ale musel být Kříž vystřídán, neboť si přivodil již zmiňované zranění. V brance ho nahradil Korytar, kterého patřičně přivítal Michal Simon sekundu před koncem prostřední periody.

Slovan ve třetí periodě pokračoval tam kde skončil a Korytar si sotva sáhl na kotouč. Chybu v obranném pásmu potrestal Daniel Jouza a krátce na to vyslal přesnou ránu k pravé tyčce Martin Bláha. Na tuto ledovou sprchu dokázali Králové zareagovat, když Zayml našel na levém kruhu volného Jana Březinu, který střílel do poloprázdné svatyně. Poslední slovo mělo přeci jen Ústí nad Labem. Deset minut před koncem se přesně trefil Jan Kloz. Pak už se utkání v podstatě hrálo jen z povinnosti.