Extraliga dorostu o víkendu přiveze do Písku Vítkovice a Opavu!

Po reprezentační přestávce pokračuje dalšími zápasy extraliga dorostu. Nejvyšší soutěž má na programu 19. a 20. kolo a do Písku v pátek zamíří mužstvo Vítkovic, o den později pak kádr stejně starých hráčů Opavy. Dorostenci Písku se s oběma soupeři již jednou střetli – v Ostravě nečekalo písecké hráče nic jednoduchého a Jihočeši nakonec 1:10 prohráli. Dvojkolo pokračovalo proti Slezanu, kde Písečtí ještě po čtyřiceti minutách vedli, nakonec se ale museli smířit s porážkou 2:4.

HC Vítkovice Steel – 2. místo

Kádru Vítkovic se na hřišti soupeřů náramně daří. Z devíti zápasů Vítkovičtí hned devětkrát vyhráli! Body ztrátili pouze na ledě pražských „S“. Na Spartě Vítkovice prohrály v prodloužení (2:3), na Edenu pak 1:3. Velká produkce útočníků přináší v průměru pět až šest branek na utkání, což je extralize maximum. Na kontě mají Ostravští sedmačtyřicet bodů a patří jim druhá příčka. Nejproduktivnější hráčem pátečního soupeře Písku je Matěj Stránský. Útočník výběru české reprezentace do 16ti let zaznamenal v osmnácti zápasech 19 branek a 10 asistencí. V brance Východočechů plní roli hlavního gólmana Petr Mrázek, který byl loni členem nejmladší reprezentace a v letošním ročníku zaznamenal čtyři starty v sedmnáctce. Jeho úspěšnost je vysoká a s 94,8% je nejúspěšnějším gólmanem dorostenecké extraligy. Talentovaný gólman nastoupil také ke dvěma utkáním juniorů a ani na vyšší úrovni rozhodně nezklamal.

Poslední utkání soupeře:
HC Lasselsberger Plzeň – HC Vítkovice Steel 1:7
HC Vítkovice Steel – HC Sparta Praha 7:6sn.
HC Vítkovice Steel – HC Moeller Pardubice 5:3
HC Mladí Draci Šumperk – HC Vítkovice Steel 3:10

Páteční zápas startuje ve s.n.o.p. Aréně v 19:00.

HC Slezan Opava – 10. místo

Mužstvo Slezanu je ve venkovním prostředí poloviční. Z devíti zápasů Slezané čtyřikrát uspěli (Litvínov, Chomutov, K. Vary, Plzeň) a pětkrát odešli bez bodu. V tabulce patří Opavě desáté místo, přičemž mají na Východočeši na svém kontě jedenatřicet bodů. Skóre sobotního soupeře Písku je záporné a 66 vstřelených branek je převýšeno 72 obdrženými. Před reprezentační přestávkou odehrál Slezan dvě vyrovnaná utkání na domácím ledě a výsledkem byly tři body. Zápas s Pardubicemi skončil výhrou na nájezdy, duel se Spartou přinesl podobný scénář, přičemž v dovedlostní disciplíně byli úspěšnější Pražané. Nejnebezpečnějším bodovatelem opavského kádru je Domimik Piskoř (9+16), nejvíce branek zaznamenal Patrik Novák (12). Místo v brankovišti zaujímá především Matěj Machovský, jehož hranice úspěšnosti se nachází těsně pod hranicí devadesáti procent. Trojlístek gólmanů doplňuje ještě Vítězslav Kober a Jiří Novák.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 4:6
HC Olomouc – HC Slezan Opava 5:2
HC Slezan Opava – HC Moeller Pardubice 5:4sn.
HC Slezan Opava – HC Sparta Praha 2:3sn.

Utkání s Opavou začíná v sobotu ve 14:00.