Extraliga dorostu pokračuje, v Písku se představí Zlín a Vsetín

Po čtyřech venkovních zápasech čekají písecké dorostence dvě utkání domácí. Extraliga má v tomto týdnu na pořadu již 15. a 16. kolo a do Písku v pátek zamíří mužstvo Zlína, o den později pak kádr stejně starých hráčů Vsetína. Jihočeši se s oběma týmy již jednou střetli – horký zlínský led připravil pro extraligového nováčka nepříjemnou zkušenost a Písečtí utrpěli drtivou porážku 0:9. Duel Na Lapači byl přece jenom vyrovnanější, Vsetínští ale v poslední části završili dobře rozehrané utkání a nakonec se radovali z vítězství 6:2.

RI Okna Zlín – 9. místo

Mužstvu Zlína se, podobně jako doma, také na hřištích soupeřů poměrně daří. Ze šesti venkovních zápasů dokázali Okenáři tři utkání vyhrát (Sparta, Pardubice, Litvínov), jednou podlehli v prodloužení Slavii, bez bodu pak odjížděli z Chomutova a Kladna. V tabulce patří Zlínu s pětadvaceti body prozatímní deváté místo. Nejproduktivnější hráčem pátečního soupeře Písku je Tadeáš Kundera. Útočník loňského výběru české reprezentace do 16ti let zaznamenal ve čtrnácti zápasech 8 branek a 9 asistencí. V brance Východočechů plní roli hlavního gólmana Libor Kašík, který si taktéž připsal v uplynulé sezóně starty v nemladší reprezentaci. Jeho úspěšnost je vysoká (92,79%) a řadí jej na pozici čtvrtého nejlepšího gólmana extraligy.

Poslední utkání soupeře:
RI OKNA Zlín – HC Energie Karlovy Vary 6:1
RI OKNA Zlín – HC Lasselsberger Plzeň 6:0
RI OKNA Zlín – HC Sparta Praha 4:5
RI OKNA Zlín - HC Moeller Pardubice 5:1

Páteční zápas startuje ve s.n.o.p. Aréně v 19:00.

HC Vsetín – 20. místo

Kádr Vsetína tradičně patřil do první poloviny extraligové tabulky. V letošní sezóně je tomu jinak a Valaši s dvacátým místém v tabulce nemohou být spokojeni. Ze šesti venkovních zápasů Vsetínští brali dva body za výhru v prodloužení na ledě Chomutova, naplno pak bodovali po těsné výhře nad Slavií 3:2. Zbývajících osm zápasů domácích přiřadilo na konto sobotního soupeře Jihočechů pouhých šest bodů, příčemž polovinu brali Vsetínští v posledním kole za výhru se Spartou. Nejúspěšnějším útočníkem vsetínských dorostenců je Petr Horehleď, jenž má na svém kontě 15 kanadských bodů (7+8). Místo v brance zaujímá hned trojlístek brankářů, kteří se pravidelně střídají – Belák, Sovják, Sommer.

HC Vsetín – HC Lasselsberger Plzeň 2:5
HC Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 1:2
HC Vsetín – HC Moeller Pardubice 5:7
HC Vsetín - HC Sparta Praha 6:2

Utkání se Vsetínem začíná v sobotu v 15:00.