Gólman Kolína na nic nečeká...

Jednou z hlavních postav v zápase s Kolínem byl gólman hostujícího týmu Jiří Blažek. Na tom by nebylo nic podivného či nečekaného, cizí gólmany nechávají písečtí střelci čas od času vyniknout, kdyby ovšem Jiřímu Blažkovi nebylo pouhých sedmnáct let. Což je na gólmana chytajícího mužskou soutěž věk poměrně nezvyklý. „Jsem hrozně rád, že tu šanci dostávám,“ nepřekvapuje odpovědí mladičký brankář a je na něm vidět, že to s hokejem myslí vážně.

Jaký máte názor na zápas a hlavně na onu rozhodující situaci před vítězným gólem Písku?
„Myslím, že jsme hráli docela vyrovnaně, až na ty hrozné chyby v obraně. Nakonec, když jsme hráli přesilovku 5:4, tak jsme si z toho udělali oslabení 4:3 a tam nás Písek rozebral a dal vítězného góla. Ta situace rozhodla celý zápas. Trenér za ní vyčinil hráčům, určitě ne rozhodčímu. To by se prostě nemělo stávat, to nás stojí body. Už je to několikátý zápas, co jsme se kvůli hloupým vyloučením museli s body rozloučit.

Kolín ale v Písku rozhodně překvapil…
Ano, trenér říkal, že to nebyl zpočátku špatný výkon, ale že jsme si to prohráli sami nedisciplinovaností. Mně se sice docela dařilo, ale radši bych byl asi za tři body, teda určitě bych bral radši body. Ale zase na druhou stranu jsem dělal, co jsem mohl. Musíme prostě dávat taky branky a k tomu si pokrývat hráče před vlastní bránou, to moc neděláme a to je základ.

V jedné situaci jste se po vašem špatném rozehrání několikrát máváním omlouval celé střídačce. To jste měl strach, že dostanete vynadáno?
Nene, to bylo jen takové gesto, protože mi bylo kluků líto, měli jsem přesilovku, chvilku jsme Písek tlačili, pak se dostal puk až ke mě a já jsem ho poslal hodně blbě po plexi. Puk se odrazil až na jejich beka, ten ho napálil a zaplať Pánbůh že nedal.

Tak mladý a již nastupujete v seniorské soutěži. To je pro vás asi dost potěšující, že?
To je. Jsem hrozně rád, že dostávám šanci. A věřím, že pokud budu chytat i nadále, tak půjdu ve výkonech ještě výš. Je to i vizitka Kolína, že má po dlouhé době mladého gólmana, který by mohl v klubu chytat i do budoucna. Zkrátka se snažím na nic nečekat, chci se poprat o možnost chytat v kolínském áčku už teď.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy