Písek potřebuje zabrat, Kolín stejně tak

Již je to nějaký pátek, co se naposledy zkřížily hole hokejistů Písku a Kolína. Téměř před rokem 18. listopadu 2007 se na kolínském ledě Písku moc nedařilo, domácí Kozlové ho potrkali skutečně pořádně – zvítězili 7:3. V letošní sezóně však zní kolínské mečení poměrně zoufale, náš středeční soupeř okupuje devatenáctou pozici a prohrál posledních sedm zápasů! To znamená, že zvítězil jen v prvním ligovém kole, kdy porazil zatím ještě marnější Roudnici.
Ovšem žádný zápas není nikdy předem rozhodnutý a o výsledku není nikdy jasno. Kolín neprodá kůži lacino, i proto, že v kádru má hráče, kteří góly dávat umějí. Problémem Kolína však je, že takových hráčů má málo, konkrétně tři – kolínské patrioty Kubištu, Malého a Pomichálka. Všichni tři sice okupují přední příčky v tabulce neproduktivnějších hráčů druhé ligy, co je to ovšem klubu platné, když ostatní hluboce zaostávají. Uhlídat tak první pětku hostí bude klíčem k bodovému úspěchu. Zvláště Jan Kubišta, který loni pomáhal Benátkám k postupu do první ligy, se řadí k ozdobám druholigové soutěže. Kubišta již ví, jak to chutná vstřelit gól v extralize, a i letos je ve formě, v předposledním celku tabulky si drží průměr téměř dvou kanadských bodů na zápas.

Ale i Písek je v herní nepohodě. Klopýtání z venkovních zápasů nahrazovaly domácí jasné výhry Ovšem krach v minulém domácím zápase s rivalem z Milevska a následná porážka v Klášterci, to není právě nejlepší vizitka týmu, který chce postoupit o soutěž víc. Na druhou stranu soutěž se teprve rozbíhá a v celku domácích došlo před sezónou ke spoustě změn. Trpělivost je na místě.

Ani jeden ze dvou celků v posledních čtyřech zápasech v základní hrací době nevyhrál, kdo tak prolomí prokletí posledních dní?

Sestava Kolína v posledním zápase proti Řisutům:
Kalousek (Blažek) – Nedbal, Pohl, Přibyl, Prostředník, Pýcha, Procházka – Malý, Kubišta, L. Skokan – Hloušek, Pomichálek, Šimoníček – Mejzr, Kubát, Pospíšil.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy