Hlavně, že jsme konečně před Milevskem a druzí, libuje si Josef Slavík

Sobotní střetnutí Písku a Rokycan přineslo očekávanou výhru domácích. Z předvedeného výkonu už ale měli Písečtí menší radost. „V hlavě jsme měli, že hrajeme se slabým soupeřem a zbytečně jsme puk tahali do individuálních akcí,“ vrací se do zápasu autor jedné trefy Písku, Josef Slavík. „Naštěstí jsme si potom uvědomili, že tudy cesta nepovede a začali jsme hrát jako tým.“ Utkání zhodnotil při svých ohlasech i kapitán Rokycan, Martin Kovářík. „Bylo to takové neurovnané utkání. Myslím, že ani domácím se ten zápas příliš nevyvedl a na podobné výkony by Písečtí mohli v play – off doplatit. Zřejmě to ale také bylo, že hráli proti nám. Tahouni ligy můžou mít se slabšími mužstvy problémy.“
Vstup do sobotního utkání byl ze strany domácích parádní. Dvakrát se trefil Petr Kica a v osmnácté minutě třetím gólem ještě vylepšil náskok Jihočechů Roman Novotný. Od začátku druhé třetiny už tomu ze strany Písku ale něco chybělo. Lídr tabulky, který v prvních dvaceti minutách soupeře jasně přehrával, byl najednou v útlumu. „V hlavě jsme měli, že je to lehčí soupeř a každý se chtěl prosadit individuálně,“ uvědomuje si Josef Slavík a pokračuje: „Naštěstí jsme si uvědomili, že tudy cesta nepovede a začali jsme hrát jako tým.“

Rokycany se nacházejí na šestnácté příčce druholigové tabulky a stojí tak na pokraji postupujících kandidátů do play-off. Tým, který se tabulkou propadá stále níže u Otavy zaznamenal tři branky, podle Slavíka ale více – méně nic nepředvedl: „Že v některých okamžicích byla hra vyrovnaná, to jsme soupeři umožnili sami. Každý si chtěl něco vyzkoušet a vznikl z toho takový rozháraný hokej,“ uvědomuje si. „Bohužel to pro nás nebylo příliš povedené utkání. Nehráli jsme tak, jak bychom měli proti silnějším soupeřům,“ kroutí hlavou.

Hlavní jsou ale tři body. Pohled na vyrovnané popředí tabulky to jasně potvrzuje. „Tři body jsou určitě důležité ale v tomto utkání to byla taková povinnost.“ Výhra s Rokycany navíc byla již pátou v řadě a ambiciózní kádr Jihočechů nabírá v závěrečné fázi základní části potřebné sebevědomí. Poslední tříbodový zisk Caldrova výběru nejvážněji pocítilo Milevsko. Dlouhou dobu byl pro tým od Otavy blízký soupeř v tabulce nedobytný, pětatřicáté kolo ale vše mění a Písečtí se dostávají na druhou příčku před svého soka. Rozdíl je ale tři kola před koncem základní části nejtěsnější – oba celky dělí pouhé skóre.

„Samozřejmě nás těší, že jsme se konečně před Milevsko probovali. Určitá rivalita tady panuje, nejde ale jenom o to,“ dobře ví útočník s jedenáctkou a jedním dechem doplňuje: „Důležitá je samozřejmě také výchozí pozice pro play – off a pokud bychom udrželi druhé místo, bylo by to určitě skvělé,“ je Slavíkovi jasné. Jednou z největších zbraní Jihočechů je podle Josefa Slavíka brankář Michal Pinkas: „Chytá výborně a ukazuje, že je oprávněně jedničkou,“ nešetří chválou na adresu statného gólmana.

Josef Slavík je třetím nejproduktivnějším útočníkem Písku a statisticky má téměř bod na utkání. A také sobotní utkání vyneslo dvaadvacetiletému útočníkovi branku. Jak se vše vlastně odehrálo? „Kája Mošovský vystřelil zpoza branky a od gólmana se puk odrazil ke mně. Já zblízka vystřelil a padlo to tam,“ popisuje moment, kdy zvyšoval na průběžných 6:2. V píseckém dresu už nastoupil ve třech sezónách. Letošní ročník je ale prvním, který v Písku strávil od začátku sezóny. „Sezóna je zatím vydařená, doufám že letos dojdeme co nejdál,“ přeje si závěrem.

Bývalý extraligový obránce nyní působí v Rokycanech již druhým rokem

Rokycany přijely do Písku s patnácti hráči. Členem hostující posádky byl i kapitán protřelý extraligou – Martin Kovářík. Ani zkušený zadák nezabránil písecké spoušti v úvodní třetině. „Naše situace není jednoduchá. Je nás pár a dobře víme, že si nemůžeme nějak vyskakovat,“ rozebírá úvodem.

Kam tedy vedou kroky Rokycan v letošní sezóně? „My už si tak nějak ani neklademe žádné cíle. Bude nám stačit, když důstojně sezónu dohrajeme a co bude příští rok, to se teprve uvidí,“ poukazuje na opravdu nejistou nejbližší budoucnost hokeje v Rokycanech.

Šestnáctá příčka však zaručuje Středočechům postup do play – off. Ani vrchol sezóny není pro Rokycany jistým lákadlem? „My to nějak neřešíme, hlavní pro nás je, že už nemůžeme spadnout. Jestli budeme nebo nebudeme hrát play – off, to už nehraje tak velkou roli,“ nechává Kovářík všemu zcela volný průběh.

Ostřílený veterán si dobře všimal, že i soupeř jeho týmu nesehrál nejpovedenější zápas. „S výkonem, který domácí podali proti nám, by asi moc daleko v play – off nedošli. Bylo to ale značně ovlivněné tím, že hráli proti slabšímu celku, jako jsme my. S lepším soupeřem jim to určitě šlape lépe,“ uzavírá.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy