Menu Další Zavřít Zavřít
Preview k zápasu
     16.09.2016       Petr Eliáš

Hokejisté Písku vyzvou Žďár. Trenér Plamenů čeká agresivní hru domácích

PÍSEK – V sobotu 17. září odehrají písečtí hokejisté první domácí zápas v rámci aktuálního ročníku II. ligy. U Otavy přivítají hráče Žďáru nad Sázavou. Zápas druhého kola začíná na píseckém zimním stadionu v 17.30.

Písečtí hokejisté v prvním kole prohráli venkovní duel s Nymburkem. Z prohry 2:5 trenér Písku Karel Slabý pochopitelně neměl radost. „Byli jsme celkově horší, zápas jsme moc nezvládli. I když jsme hýbali se sestavou, tak byl soupeř lepší po všech stránkách, dělali jsme obrovské chyby. Narazili jsme na soupeře, který hrál dobrý hokej. Teď se nám ukázaly chyby, které se slabšími týmy neukazovaly,“ říká Karel Slabý. Na sobotní zápas se chystá zamíchat se sestavou: „Zkusíme to nějak změnit. Žďár je nepříjemný soupeř, ale hrajeme doma, takže úsilí a nasazení musí být vysoké,“ dodává písecký trenér.

Trenér Žďáru Michal Konečný také očekává těžký zápas: „Tým soupeře moc neznám, ale co jsem se díval na soupisku, jsou to mladí kluci. Bude to pro ně první domácí zápas, takže budou hrát určitě agresivně. Nečeká nás nic lehkého, ale chceme bodovat.“ Žďár nad Sázavou v prvním kole doma přehrál nepříjemné Moravské Budějovice. Proti Písku měl navíc v minulé sezoně pozitivní bilanci, když oba vzájemné zápasy vyhrál. „V tomhle bych neviděl žádnou výhodu. Budeme se soustředit na aktuální zápas,“ dodává Michal Konečný.

Po skončení utkání se bude v restauraci U Reinerů konat setkání hráčů s fanoušky. Hokejisté dorazí zhruba ve 20.45.

Více o sportu na Písecku se dočtete na webu Jihočeských týdeníků www.jcted.cz.