První domácí zápas se vydařil! Písek přehrál žďárské Plameny

Po prohře v Nymburku si písečtí hokejisté spravili chuť v prvním utkání do domácím ledě. Přehráli nepříjemný Žďár nad Sázavou, který v úvodu soutěže porazil silné Moravské Budějovice. Hokejisté Písku se dostali do vedení už v první minutě a o své výhře definitivně rozhodli zřejmě už v prostředním dějství, kdy si vytvořili slibný náskok.
2. liga ČR sk. STŘED, 2. kolo, so 17.9.2016, Zimní stadion Písek
Žďár nad Sázavou
8:3
3:1, 3:0, 2:2
Branky a nahrávky: 1. Urbanec, 11. Marek (Pavlíček), 17. Suchan (Urbanec, Vlček), 28. Vlček, 30. Marek (Sýbek, Procházka), 32. Sýbek, 51. Procházka (Urbanec), 55. Procházka (Šuhaj) – 10. Čech (Krupka, Kovářů), 50. Kunstmüller (Beneš), 54. Bureš (Kovářů). Rozhodčí: Hucl - Oudes, Vavruška. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 325. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3.
Písek: Pipek – Procházka, Hřebíček, Hanus, Pavlíček, Červinský, Suda, Koutenský, Volf – Urbanec, Suchan, Vlček, Sýbek, Koupal, Marek, Pašek, Drda, Šuhaj, Vlk, Duchoň, Rod
Žďár nad Sázavou: Sláma (28. – 32. Zelený) – Beneš, Staněk, Pleva, Kolda, Střecha, Půža, Březka – Kunstmüller, Kaňka, Červenka, Krupka, Kovářů, Gregar, Čech, Nováček, Bureš, Pazourek

Písecké fanoušky rozjásal v první minutě utkání útočník Josef Urbanec, který z mezikruží trefil levý horní roh Slámovy branky. Zaslouženého vyrovnání se Žďár dočkal v polovině úvodního dějství po trefě Martina Čecha, na kterého po pěkné kombinaci zívala odkrytá Pipkova branka. Za dvě minuty si však domácí borci vzali vedení zpět. Ladislav Marek se z pravé strany natlačil až před brankáře hostů a procedil kotouč mezi jeho betony. Do první sirény se Jihočeši radovali ještě jednou - po buly v útočném pásmu překvapil Slámu Jakub Suchan a zvýšil na 3:1.

Vyrovnané střetnutí pokračovalo druhým dějstvím a šancemi Půži a Urbance. Domácí utekli do tříbrankového vedení v přesilové hře, když Filip Vlček propasíroval puk za brankovou čáru nahozením zpoza branky a odrazem o nohu bránícího hráče. Vaz srazil hostům inkasovaný gól v oslabení, ve kterém se po přečíslení trefil Ladislav Marek. To už stál v brance Plamenů náhradník Zelený, který se však v kleci moc neohřál. Po brejku ho z branky vyhnal výstavní ranou do pravé šibenice Jan Sýbek.

Obraz hry se nezměnil ani ve třetí třetině, do které domácí nastupovali za vedení 6:1. Písečtí těžili z vynikající produktivity, štěstěny nakloněné na svou stranu a z jistého výkonu brankáře Pipka. Smůla se ale lepila na paty Žďáru nad Sázavou, který několikrát nastřelil tyč a nedokázal proměnit ani vyložené šance. Na 6:2 snižoval po přečíslení Luboš Kunstmüller, ale hosté si pak dali vlastní gól, když kapitán Písku Pavel Procházka hledal před brankou volného Urbance. Sedm minut před koncem korigoval stav hostující Lukáš Bureš, ale jak se ukázalo, nešlo stále o konečný výsledek duelu. Ten pečetil krásnou ranou od modré čáry bek Pavel Procházka.

Karel Slabý, trenér Písku: "Za výsledek jsme rádi, v určitých momentech nás hodně podržel brankář Pipek. Měli jsme hodně štěstí. Je dobře, že jsme uspěli, protože jsme potřebovali vyhrát. Teď jedeme do Moravských Budějovic, kde to bude náročné. Jsme spokojení s výsledkem, ale už ne tolik s předvedenou hrou."