Hokejová družina od Otavy chce v Brně složit reparát za úvodní domácí neúspěch

Už v pondělí nasednou písečtí hokejisté na barážový kolotoč znovu. Ve třetím pokračování urputných bojů o prvoligovou příslušnost je ve své hale přivítá brněnská Technika. Zápas začne v 18 hodin.
Hráči z moravské metropole už mají za sebou dva odehrané zápasy. Vstup do baráže se jim nevydařil a na domácím stadionu se museli smířit s porážkou 1:3 od Havířova. V sobotním střetnutí měli naopak blizoučko k tříbodovému vítězství; ještě čtyři sekundy před koncem normální hrací doby vedli nad domácími „Kohouty“ 2:1, ale bojovníci z Tábora dokázali při power play vyrovnat a v poslední minutě prodloužení dokonce strhli druhý bod na svou stranu. Tento zápas sledovaly v ochozech táborského stadionu více než tři tisícovky diváků a vytvořili zápasu pekelnou kulisu.

Písecké mužstvo čeká v moderní hale Techniky se dvěma sousedícími kluzišti přece jen komornější prostředí, na důležitosti utkání to ale vůbec nic nemění. Oba celky si představovaly svůj vstup do barážových klání úplně jinak a případná další porážka by pro ně mohla mít hodně nepříjemné následky. Před Jihočechy stojí jasný úkol – zvýšit důraz před soupeřovou brankou, a oživit tak svou ofenzivní sílu, která v sobotním duelu s Berounem usnula hlubokým spánkem. Dá se předpokládat, že se mužstvo IHC pokusí o jeho splnění v pozměněném složení.