Menu Další Zavřít Zavřít
Aktuální zprávy
     18.02.2012       Tomáš Němec, Pavel Šácha

Hokejový most Benátky - Písek

Konečný výsledek Benátky - Písek 2:1.
V sestvě píseckého mužstva se poprvé objevil avizovaný host z pražské Sparty, zkušený oberánce Angel Krstev. Do zápasu tak jihočeši vyrukovali v tomto složení: Sedláček - Krstev, Pavlíček, Všetečka, Dvořák, Lukáč, Kanov, Havran (Zacpálek) - Antončík, Luňák, Dalecký, Nedorost, Nouza, Slavík - Polodna, Šperger, Mrkvička - Suja, Vaniš, Ferebauer. Do hry se navíc zapojili uzdravení Luňák a Dvořák.

Hosté odstartovali do první části hry aktivněji, pak jim ,ale sebrala vítr z plachet série dvouminutových trestů. Ve dvou případech se domácí přesilovky na krátký čas proměnily v početní převahu v pěti proti třem, ale písecká branka zůstala nedobytá. Ve standardním počtu hráčů se zatím hraje vyrovnaná partie, v níž zatím úspěšní střelci chybí.

Zásahy brankářů: Stejskal - 5, Sedláček - 12.

Několik úvodních minut patřilo v aktivitě domácímu týmu, pak se ale Písečtí znovu dostali do hry a brankář Stejskal byl v časté permanenci. Hostující tým si vynutil několik nebezpečných momentů před brankou soupeře, a také dvě přesilové hry, ale drama v podobě bezbrankového stavu platí i nadále. Na druhé straně ledové plochy totiž zatím spolehlivě maří benátecké pokusy gólman Sedláček.

Zpětný pohled na druhou třetinu vrhl asistent trenéra Radek Bělohlav: "Ve druhé třetině jsme se vyvarovali vyloučení a hned je to ve hře znát. V úvodu nás sice domácí trochu zatlačili, ale pak jsme se zvedli a snažili se být aktivní. Měli jsme několik slibných šancí, i když ne vyloženě tutové, ale zatím se nám nepodařilo to do branky dorvat."

Zásahy brankářů ve druhé třetině: Stejskal - 15, Sedláček - 11.

Ve třetí třetině byli hosté aktivnější, i když jako první otevřeli skóre domácí, když Král využil početní výhodu. Za tři minuty bylo na hostující lavičce veseleji. Angel Krstev předvedl odvážný průnik, který zakončil povedenou trefou. Jihočeši si nakonec z benáteckého stadionu neodvezli ani bod. Jonák necelé čtyři minuty před koncem třetí části vrátil domácím vedení. Písečtí hokejisté nedokázali závěrečný tlak přetavit ve vyrovnávající branku a tak svému soupeři podlehli nejtěsnějším rozdílem.