Hokejový most Benátky nad Jizerou - Písek: Rozhodla pokažená druhá třetina

Po tradičním hokejovém mostě tentokrát doprovázel web IHC Písek své mužstvo do Benátek nad Jizerou. Cesta zpátky příliš veselá nebyla - hosté si odvážejí k Otavě jednobrankovou porážku.
Písečtí se poměrně rychle dostali do vedení. Povedenou přihrávku pře brankoviště usměrnil z ostrého úhlu přesně Dalecký. Také v dalším průběhu první části byli Jihočeši nebezpečnější a několikrát mohli svůj náskok navýšit, ale byl to soupeř, který v samém závěru první třetiny srovnal krok zásluhou Plodka. Stav po první třetině je 1:1.

Písecký útočník Josef Slavík k první třetině poznamenal: "V minulých utkáních jsme vždycky vstoupili do utkání vlažně. Tentokrát se nám začátek povedl, jsme v tempu a myslím, že je to zatím velice dobré. Škoda, že jsme povedenou třetinu nedotáhli do konce a inkasovali."

Do druhého dějství vstoupili domácí podstatně rázněji a vynutili si na Píseckých hned čtyři přesilové hry. Po střele Jaroměřského při přesilovce Benátek pět na tři se domácí tým poprvé ujal vedení. Hostující Dalecký sice brzy vrátil průběžnému výsledku nerozhodnou podobu, ve zbytku třetiny už se ale prosadili pouze hráči z farmy libereckých Bílých Tygrů a po gólem Klimta a Bortňáka vedou před poslední částí o dva góly.

Hostující forvard Martin Čurda se za druhou částí hry ohlédl takto: "V téhle třetině byly Benátky lepší, my jsme doplatili na vyloučení. Škoda, že jsme nedali gól z velké šance v přesilové hře, protože potom jsme inkasovali v oslabení tři proti pěti. Čtvrtý gól jsme dostali od osamoceného hráče do prázdné branky, což by se nemělo stávat.“

Hned v úvodu poslední části si Benátky svůj náskok pojistily a vedly už 5:2. Mužstvo IHC sice vrátil do hry snižující gól z hole Marka, víc než Špergerovo snížení na rozdíl jediné branky v samém závěru už ale nestihlo. Písečtí hokejisté tak prohráli i svůj druhý zápas na cizím ledě, přestože pro ně tentokrát bodový zisk rozhodně nevisel vysoko.

Fakta k utkání naleznete v sekci Zápasy.