Písečtí hokejisté zaútočí na cenné body v hájemství bojovníků od Jizery

Písek – Hokejisté píseckého IHC podniknou v sobotu svou druhou sezonní výpravu za prvoligovými body. Poperou se o ně na ledě Benátek nad Jizerou, a to od 17 hodin.

Farmářský tým libereckých Bílých Tygrů namíchal pro letošní ročník opravdu vyvážený koktejl mládí, střední hráčské generace a zkušeností. Hovoří o tom i věkový průměr kádru (24 let). Už přípravné duely naznačily, že lze s mužstvem od Jizery počítat pro boj v horních patrech tabulky. V nástupu do mistrovských bojů se museli svěřenci exbudějovického kouče Milana Černého vypořádat s mimořádně těžkým losem, přesto už mají na kontě čtyři body. První z nich vybojovali na ledě Ústeckých lvů, kde padli až po samostatných nájezdech (3:4). Ve druhém kole udolali doma silnou Olomouc 6:4 a naprázdno vyšli až tuto středu v aréně favorizovaného rivala z Mladé Boleslavi, odkud si odvezli hladkou porážku 0:4.

Šest bodů na kontě za dvě domácí výhry a průběžné páté místo v tabulce – taková je aktuální bilance píseckého týmu. Po hrozivě vyhlížející přípravě působí na tým i jeho fanoušky jako živá voda. Líbit se musel především zatím poslední středeční duel; Jihočeši nabití kladenskou energií přehráli Draky ze Šumperka výsledkem 7:4. Hosté si přitom přivezli k Otavě čerstvě získaný skalp mladoboleslavského topfavorita soutěže.
Pro sebeuspokojení a oslavy povedeného sezonního startu ale není v písecké kabině místo. Už sobotní zápas v Benátkách se stane pro mladou družinu IHC hodně ostrým testem její aktuální formy. V jakém složení ji Žlutomodří podstoupí, o tom se znovu rozhodne až na samém sklonku předzápasové přípravy.

Zápasem v Benátkách nad Jizerou načnou písečtí hokejisté první „čtyřzápasový“ týden. Už v pondělí od 18 hodin totiž hostí na domácím ledě Kadaň, ve středu cestují do Jihlavy a v sobotu vyzvou doma na souboj současného lídra tabulky z Třebíče.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy