Hokejový most Havlíčkův Brod - Písek

Poslední aktualizace: 19:59. Havlíčkův Brod - Písek 6:2, konečný výsledek.
Zdravíme všechny fanoušky píseckého hokeje z havlíčkobrodského zimního stadionu. Za pár okamžiků začne utkání 12. kola. Oproti předchozímu utkání bude Písek postrádat obránce Parýzka a útočníka Kotrlu. Zdravotní potíže nepustili tentokrát do hry také obránce Lukáše. Do sestavy se naopak vrací zkušený útočník Bělohlav. Trenér Milan Stárek má k dispozici sedm obránců a třináct útočníků.

18:07 V první části padly dva góly, ale nerozhodná podoba výsledku zůstává v platnosti. V úvodu utkání se stalo přesně to, co Jihočeši nechtěli v žádném případě připustit. Po neproměněném samostatném průniku Slavíka, který mířil jen do náruče domácího brankáře Nerudy, dostali domácí útočníci příliš prostoru před píseckou brankou a Stehlík zametl odražený kotouč do její odkryté části. K této nepříjemnosti se ale hostující hráči postavili čelem, zvýšili svou aktivitu a ve 12. minutě se jim dostalo zasloužené odměny v podobě vyrovnávající branky Eberleho. O chvíli později opustil domácí branku zdravotně indisponovaný Neruda a přepustil své místo Suchanovi. Ve zbytku třetiny se zrodilo několik nebezpečných momentů na obou stranách a především na píseckém týmu bylo vidět, že hraje s velkou chutí. Vydrží jim to i do druhé části?

19:00 Prostřední dějství začalo pro písecké mužstvo velmi slibně a jen málo chybělo k tomu, aby dvojice Šperger-Mrkvička dotlačila puk za Suchanova záda. V dalších minutách rozkouskovala hru série vyloučení. Zatímco jihočeský celek strávil v početní výhodě vždy jen několik desítek vteřin, domácí dostali prostoru k přesilovým kombinacím o poznání více a dokonale toho využili! Ve 29. minutě napřáhl z kruhu Rytnauer a jeho nečekaně směřovaný projektil zapadl do levého horního růžku Sedláčkovy klece. Další dva zdrcující údery píseckým nadějím se narodily při čtyřminutovém vyloučení Nedorosta, a nutno dodat, že byly až příliš laciné. Před píseckými nyní stojí nesmírně těžký úkol spadající spíše do kategorie science fiction.

19:49 Třetí část utkání skončila 2:1, celkově domácí vítězí 6:2. Na dnešní utkání Písečtí nebudou vzpomínat v dobrém. První polovina přinesla vyrovnanou partii, poté se ale Rebelové stihli ještě před druhou sirénou třikrát udeřit a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Ohlasy přineseme v samostatném článku.