Písečtí hokejisté pojedou ve středu pro body do havlíčkobrodské Kotliny

Zápas z Rebely ovšem nebude vůbec jednoduchý. Produktivita havlíčkobrodských hokejistů je obdivuhodná, průměrně necelé čtyři branky na zápas svědčí o obrovské ofenzivní síle. Na druhou stranu v posledních kolech brankář Sedláček předváděl v písecké svatyni výborné výkony. Kdo tedy vzejde ze středečního duelu jako vítěz? Odpověď na tuto otázku dostaneme již tuto středu. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Jak již v úvodním odstavci zaznělo. Rebelové jsou v útoku velmi důrazní, o čemž svědčí statistika jedenácti odehraných zápasů a počet vstřelených branek - 42. Matematicky tedy 3,8 branky na jeden zápas. K takto vysokému číslu nejvíce přispěla výhra v úvodním kole proti Šumperku (7:0), dále také přestřelka v dalším kole proti Pirátům, které Havlíčkobrodští udolali 5:4, či úspěch z desátého kola, kdy Rebelové na vlastním kluzišti porazili Stadion 7:4.

Defenzíva našeho středečního soupeře ovšem není tak chvályhodná. Havlíčkobrodští inkasovali celkem jedenačtyřicet branek a tím se společně s Litoměřicemi a Třebíčí řadí k třetí nejhorší obraně. Dalším problémem Rebelů jsou výkyvy jako na houpačce. Úvodní dva duely sice vyhráli, ale poté přišla série pěti porážek v řadě, poté pro změnu následovaly tři výhry Rebelů. V posledním kole podlehli Horácké Slavii 6:4.

Pohled do hráčských statistik Rebelů je ovšem radost. Hned pětice hráčů má buď necelý kanadský bod na zápas a výše. Nejlépe si zatím vede Vojtěch Němec, který zasáhnul do devíti duelů, při kterých se čtyřikrát radoval ze vstřelené branky a u desíti se podílel asistencí! Nejlepším střelcem Havlíčkova Brodu je Milan Kostourek, ten zaznamenal sedm gólů a pět asistencí navrch. Jan Knotek nastoupil sice k sedmi duelům, ale dokázal zaznamenat osm kanadských bodů, za tři góly a pět asistencí. Následuje dvojice hráčů, kteří si za jedenáct zápasů připsali deset kanadských bodů. Jan Semorád (6+4) a Petr Polodna (3+7).

Svatyni Havlíčkobrodských střeží dvojice gólmanů, přičemž oba mají téměř stejné statistiky ve všech směrech. Jaroslav Suchan nastoupil k šesti zápasům a inkasoval 19 branek, jeho průměr obdržených branek činí číslo 89,89. O něco více času strávil v bráně Stanislav Neruda (o 67 minut déle). Inkasoval o tři góly více než jeho kolega, tedy 22 a průměr téměř totožný s Jaroslavem - 89,32.

Písek v posledním kole

Po sérii čtyř porážek v řadě naši hokejisté naopak vytvořili sérii tří výher v řadě a díky ní se naši hokejisté posunuli k příčkám zaručující play-off. Zápas s Benátkami byl velice napínavý a ani jeden tým si nedokázal vypracovat více jak jednobrankové vedení. Zápas tak za nerozhodného stavu dospěl do prodloužení, ve kterém o vítězi rozhodnul přesnou střelou k pravé tyči Martin Parýzek.

Předpokládané sestavy

HC Rebel Havlíčkův Brod:

Neruda (Suchan) - Šenkeřík, Morava, A. Jelínek, Koma, Protivný, Ostrčil, Sova - Meidl, Polodna, Kostourek - Jonáš, Semorád, Voj. Němec - Fiedler, Zábranský, Knotek - Stehlík, Štěpánek, P. Musil - Švaňhal.

IHC KOMTERM Písek:

Sedláček - Parýzek, Němeček, Lukačovič, Vráblík, Kanov, Všetečka, Žovinec - Kotrla, Nouza, Mošovský - Eberle, Šperger, V. Mrkvička - Polodna, Vaniš, Suja - Ferebauer, Kudrna, Nedorost.

Ostatní duely dvanáctého kola

Piráti Chomutov - Třebíč 17:30

Ústí nad Labem - Litoměřice 17:30

Šumperk - Benátky nad Jizerou 18:00

Most - Kadaň 18:00

Hradec Králové - Jihlava 18:00

Olomouc - Beroun 18:00

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy