Hokejový most Havlíčkův Brod - Písek: Písecký tým pykal za prozívanou druhou třetinu

Webové stránky píseckého klubu doprovází naše hokejisty i na utkání v Havlíčkově Brodě. Fanoušci tak monitorovat průběh utkání prostřednictvím tradičního hokejového mostu s aktuálními přestávkovými reporty.
Písecké mužstvo vyslalo do boje tuto sestavu: Cikánek - Drtil, Boháč, Makovský, Kužel, Petráček, Ruprecht, Semrád, Veselý - Kubeš, Šperger, Marek - M. Heřman, Vlček, Ferebauer - Sedláček, Vaniš, R. Heřman - Volf, Kučera, Homolka.

V brance hostujícího týmu se po delší době objevil kladenský Lukáš Cikánek, který přiváděl havlíčkobrodské střelce k zoufalství už v prvním vzájemném zápase této sezony (1:0 pro Písek). V útoku si odbývá pořádně ostrý debut věkem ještě starší dorostenec Lukáš Volf.

Už po několika minutách hry se před Píseckými otevřela jedinečná možnost v podobě přesilovky pěti proti třem. Ta se jim ale nevydařila a naopak mohli být rádi, že Cikánek zlikvidoval stoprocentní šanci domácího Polodny. Podobných příležitostí si Rebelové vytvořili ještě několik, ale Cikánek zůstal nepřekonán. Také jeho spoluhráči přistupovali ke svým povinnostem svědomitě a hrají zatím v Kotlině velmi solidní partii.

Po skončení druhé dvacetiminutovky svítí na ukazateli skóre výsledek 4:0, a nutno říci, že naprosto zaslouženě. Jihočeši vstoupili do třetí části liknavě a hned je za to stihl trest v podobě Endálova gólu. Téměř vzápětí nabídl hostující tým Havlíčkobrodským přesilovku a tu po pěkné kombinaci zužitkoval Kostourek - 2:0. Od tohoto okamžiku se sice hra mírně srovnala, písečtí hráči však slevili na odpovědnosti a ve zbytku třetiny navíc hned třikrát pobývali na trestné lavici. Domácí celek sice navzdory několika tutovkám žádnou další početní výhodu nevyužil, v posledních minutách druhé části přesto stihl rozjásat své příznivce ještě dvakrát. Na začátku 38. minuty neomylně zavěsil Havel. Další bleskové k.o. uštědřil nesoustředěným Jihočechům Vondráček - 4:0.

V poslední třetině k senzačnímu obratu nedošlo, hosté však alespoň dokázali vymazat hrozivou nulu v kolonce vstřelených branek. Už předtím přitom inkasovali při signalizovaném vyloučení, poté co puk doputoval před odkrytou branku na hůl Havla. Pak už přišly avizované gólové chvíle píseckého týmu. V 52. minutě potrestal chybu v domácí rozehrávce Kučera a o pětasedmdesát vteřin později procedil puk přes Dolejšovu výstroj Martin Heřman. Další ofenzivní spády hostů uťal šestý gól v jejich síti, o který se postaral mladý útočník Musil - 6:2.