Hokejový most - Hradec Králové - Písek

Písečtí hokejisté drželi jednobrankové vedení až do 54. minuty. Nakonec si po porážce 2:1 po prodloužení odvážejí z Hradce Králové alespoň bod.
Týmy nastoupí v těcho sestavách:

Hradec Králové: Čech (Blažek) - Hendrich, Vágner, Chmelíř, Čížek, Karlíček, Čáp, Poživil - Brož, Tvrdík, Berger, Látal, Macháň, Jindřich, Koudelka, Kadlec, Kubica, Kubeš, Budínský, Moskal, Valášek.

Písek: Přikryl (Sedláček) - Kolář, Žovinec, Parýzek, Lukáč, Kanov, Němeček, Všetečka - Polodna, Suja, Kudrna, Vaniš, Bělohlav, Mrkvička, Šperger, Nouza, Kotrla, Ferebauer, Mošovský, Eberle.

18:02 Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, písecký brankář Přikryl si hned na úvod připsal ostrý zákrok.

18:15 Velikou šanci měli opět Hradečtí. Budínský však nedokázal přehodit beton ležícího Přikryla.

18:23 Více ze hry mají jednoznačně domácí, kteří bez větších potíží přečkali dvouminutové oslabení. Navíc Brož mohl poslat Hradec do vedení, ale bekhendovou kličku se mu nepodařilo dotáhnout do gólového konce.

18:26 Poprvé se také osmělili písečtí hokejisté. Při přečíslení 2 na 1 zvolil Tomáš Nouza střelu, po které zazvonila tyč domácí brány.

18:29 Aktivita hráčů Písku byla odměněna gólem. Roman Němeček od modré čáry nastřelil brankáře Čecha, který jeho pokus vyrazil na hůl Marka Vaniše, který zakončoval do odkryté klece, 0:1.

18:43 Ohlas po první třetině. Marek Novotný: "Důležité je, že jsme na začátku zápasu nedostali gól a musíme být trpělivý a co nejdéle neinkasovat. Je ovšem potřeba zlepši a zrychlit přechod do útoku a rozehrávku.

Zásahy brankářů po první třetině: Čech 7, Přikryl 15.

19:06 Po závaru před Čechem střílel Polodna do odkryté klece, ovšem domácí gólman se proti jeho zakončení výborně vytáhnul lapačkou.

19:22 V těchto chvílích převládá nepříliš pohledná hra. Defenzívy obou týmů pracují téměř bezchybně.

19:39 Po druhé dvacetiminutovce drží písečtí hráči soupeře na distanc a nadále hájí jednobrankové vedení. Východočeši sice působí aktivnějším dojemem, hosté jsou ovšem v prostoru před svou brankou pozorní i obětaví a navrch velmi dobře chytá gólman Přikryl. Na druhé straně měli Jihočeši několik slibných momentů (Všetečka, Polodna), ale také domácí gólman Čech je velmi pozorný. V závěrečných desítkách vteřin hradecký celek Písecké uzamkl při přesilovce, v jejich třetině a ukázalo se, že čeká hosty za bodovým ziskem ještě jedna velmi těžká třetina.

19:41 Za druhou částí se ohlédl obránce Jakub Kolář: "Hrajeme hodně obětavě, ve předu jsme měli nějaké šance, ale máme poměrně velký chaos v obranném pásmu. to musíme každopádně změnit."

Zásahy brankářů ve druhé třetině Čech 9, Přikryl 9.

19:55 Hodně horké chvilky prožívali všichni Písečtí, v oslabení totiž Moskal nedokázal uklidit kotouč do zcela odkryté klece.

20:05 Tomáš Nouza se dostal do samostatného úniku, ale byl faulován a Písek pojede trestné střílení!

20:06 Sám postižený nedokázal Čecha v domácí bráně překonat.

20:08 Neproměněný nájezd bude asi Písecké hodně mrzet, i když gól Hradeckých byl hodně šťastný. Chmelíř poslal puk do pásma po mantinelu a ten se nečekaně odrazil přímo před píseckou branku, kde stál Vladislav Kubeš a ten srovnal stav na 1:1.

20:15 Vedení Písku mohl vrátit Mrkvička, ale Čech fantasticky vykopnul kotouč, který už mířil do prázdné brány!

20:20 V závěrečných minutách nabízí domácí Píseckým početní výhodu.

20:21 Po Lukáčově faulu se síly na ledě srovnají. Dvacet vteřin do konce třetí třetiny.

20:24 Domácí trápí nedisciplinovanost. Čížek dostal dvě minuty za vražení na hrazení + desetiminutový osobní trest. Přesilovka 4 na 3 pro Písek.

20:25 Třetí třetina skončila, za stavu 1:1 se tedy bude prodlužovat.

20:36 Hradec Králové vybojoval bonusový bod navíc. Milan Karlíček vystřelil od modré čáry a jeho branka tak rozhodla, že dva body zůstanou v Hradci králové.

Ohlasy (Lukáš Souček): Jiří Mička: "Uhráli jsme zlaté dva body. Dá se říci, že zápas byl velmi vyrovnaný. Písek zde předvedl dobrý výkon. Jejich první útok by klidně mohl hrát v Ústí nebo Chomutově. Pro nás bylo strašně důležité, že jsme dokázali vyrovnat a dotáhli jsme utkání do prodloužení. Nakonec jsme byli šťastnějším týmem. Pro diváky to asi nebylo dvakrát atraktivní utkání, ale los první ligy je náročný."

Marek Novotný: "Dnes to bylo velmi vyrovnané utkání, nakonec vyhrál šťastnější tým. My jsme sem jeli pro bod, který jsme získali. Musím ocenit mužstvo, jak pracovalo, hráli jsme týmově. Výborně chytal náš brankář, ale jak říkám, Hradec je velice silné mužstvo. S dnešní hrou a výsledkem jsme spokojeni."