Těžký zápas na úvod týdne, Písek odcestuje na led neporaženého Hradce

V novém týdnu čekají všechny prvoligové celky hned tři prověrky. Zápasový kolotoč se opět roztočí v pondělí a Písek pocestuje do Hradce Králové. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:00.

HC VCES Hradec Králové

V přípravě na novou sezonu se Hradečtí příliš přesvědčivými výsledky neprezentovali. Z dvanácti zápasů dokázali zvítězit ve dvou případech, dvakrát remizovali a celkem osmkrát se museli smířit s porážkou. Start první ligy ale vše změnil a tým vedený trenéry Mičkou a Slabým v prvních dvou kolech ani jednou nezaváhal.

Vůbec první utkání odehráli Hradečtí na vlastním ledě a soupeřem jim byl tým Litoměřic. V průběhu středečního souboje si domácí postupně vypracovali čtyřbrankový náskok. Hosté pouze v závěru dvěma góly upravili na celkových 4:2. Na stejné utkání si našla cestu necelá tisícovka diváků.

Ke druhému utkání hokejisté Hradce vyrazili na Vysočinu, aby prověřili aktuální formu Horácké Slavie. V první polovině utkání hosté dokázali vstřelit celkem čtyři branky a přinutili ke střídání brankáře Hrubce. Na náhradníka Štefla si nikdo z hostujících střelců nepřišel, přesto se po závěrečné siréně radovali z plnohodnotné výhry právě hosté, zápas skončil totiž výsledkem 2:4.

V prvním utkání hradeckého týmu se postavil do branky Vladislav Koutský. Loňskou jedničku Vrchlabí zlákala před sezonou nabídka z Pardubic. Náhradník Martina Růžičky má do nedalekého Hradce vyřízeny střídané starty. Druhý zápas odchytal Jakub Čech, který loni trápil písecké hráče v dresu Tábora. Zlínský odchovanec se po sezoně přesunul nejprve do Znojma, v jihomoravské destinaci se ale nadlouho nezabydlel a putoval do Hradce Králové. Třetím gólmanem hradeckého týmu je Filip Luňák který odchytal většinu zápasu v minulém ročníku.

Také do pole počítají v Hradci s několika hráči na střídavý start nejen z Pardubic, ale i z Třince. Kromě Koutského mohou za HC VCES Hradec Králové dále nastupovat formou střídavých startů také Robert Kousal, Jana Buchtele či Lukáš Radil. Z mistrovského Třince mohou pomoci Erik Hrňa, Mario Cartelli nebo Jakub Orsala. Třinec naopak může využít Martina Vágnera či Martina Koudelky.

Střelecky se zatím nejvíce daří Vítu Budínskému, který se přesně trefil zatím třikrát. Pozor si Písečtí budou muset dát také na útočníky Jiřího Kadlece nebo Patrika Moskala. Píseckému příznivci bude z hradeckého týmu nejznámější jméno Vladislav Kubeš. „Kuna“ na jihu Čech působil v minulosti po několik sezon. Vypomoci přišel také v loňské baráži, ve které byl neproduktivnějším hráčem týmu.

Písecký tým nastoupil v prvních dvou zápasech v totožné sestavě. Stejné složení by mělo vyrazit také k pondělnímu utkání. Otázkou pouze zůstává, zdali mezi tyčemi dostane přednost Sedláček nebo Přikryl.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy