Hokejový most Hradec Králové - Písek

Poslední aktualizace 20:00. Písek v Hradci Králové prohrál v prodloužení.
17:38 V Hradci Králové skončila první třetina. Prvních dvacet minut přineslo rušný a živelný hokej. V píseckém dresu se dnes poprvé objevil českobudějovický obránce Michael Kolarz a v průběhu úvodního dějství se také stihl zapsat do statistik jednou asistencí. To když v 15. minutě utkání hokejisté Písku plně využili přesilové hry 5 na 3. Kolarzovu střelu od modré čáry tečoval před brankářem Čechem Jan Eberle a černý kus gumy se zastavil až v brance - 0:1. Falterovi bylo nejvíce horko v samotném závěru první části, když při téže výhodě domácích úspěšně kryl dva obvzlášť nebezpečné pokusy Hradeckých.

Zásahy brankařů v první třetině. Jakub Čech (6), Martin Falter (8).

Po první třetině neměl trenér Písku Josef Řeháček důvod k nespokojenosti. „Zatím se to vyrovnaný hokej a je dobře, že mužstvo přistupuje ke hře velmi zodpovědně. Důležité bylo, že se nám podařilo využít přesilovou hru a dostali jsme tím soupeře pod tlak."

18:31 Druhá třetina zdaleka nezastihla písecké hráče v takové pohodě, jako ta předchozí. V podstatě po celých dvacet minut s výjimkou dvou přesilových her byli pod tlakem soupeře a před brankářem Falterem to několikrát během druhé části doslova vřelo. Jako blesk z čistého nebe pak přišla situace ze 37. minuty, kdy se prezentovala krásnou kombinaci trojice Šperger – Kudrna – Polodna a poslední jmenovaný před odkrytou brankou nezaváhal. Zápas bude ale nadále velmi dramatický. Domácí celek se totiž ve 39. minutě dočkal zasloužené snižující branky, když před Falterem úspěšně tečoval puk Hendrich.

Za prostředním dějstvím se ohlédl útočník Jiří Ferebauer. „Naprosto zbytečně jsme odstoupili od své hry a domácí nás díky tomu dostali pod tlak. Sice se nám podařilo vstřelit druhý gól, ale minimálně to snížení ze strany soupeře viselo dlouho ve vzduchu. Do poslední třetiny musíme určitě svou hru zlepšit.

Zásahy brankařů ve druhé třetině. Jakub Čech (7), Martin Falter (11).

19:44 Na začátku třetí části se domácím podařilo srovnat, když šikovnost v brankovišti předvedl Brož. V následujících minutách to jiskřilo před oběma gólmany, blíže plnohodnotné výhře však měli domácí. Pár vteřin před třetí sirénou se zjevil v nebezpečné pozici Koudelka, hostující Falter však puk za svá záda nepropustil. O druhém bodu se tak bojovalo v prodloužení. Klíčový moment nastal pět vteřin před koncem nastaveného času, kdy domácí těžili z přesilkového tlaku a ránu obránce Bendíka Falter neudržel. Písek tak podruhé v této sezoně odjíždí z Hradce s jedním bodem.