Hokejový most Hradec Králové - Písek: Naděje Jihočechů dlouho doutnaly a pohasly až v závěru

Písecký hokejový web doprovází mužstvo IHC k utkání padesátého prvoligového kola do Hradce Králové, a může tak informovat fanoušky o dění na ledě prostřednictvím aktuálních přestávkových reportů.

Trenér Jindřich Setikovský měl k dispozici tuto sestavu: Halmoši - Růžička, Ruprecht, Boháč, Pavlíček, Kříž, Kužel, Makovský, (Dvořák, Petráček) - Kotrla, Kubeš, Kučera - Vaniš, Vlček, Ferebauer - Heřman, Petruška, Slavík, (Schwamberger, Markulinec)

Úvodní desetiminutovka vyzněla zcela jednoznačně pro domácí Královské lvy. Pod obrovským tlakem se Jihočeši ocitli hlavně při jejich první přesilovce. Po střele Švagrovského dokonce zazvonila tyč Halmošiho klece, gólu se však diváci nedočkali. S příchodem druhé poloviny první části se hra vyrovnala a brankáři Luňákovi rázem skončila dovolená. Ani Písečtí ale se stavem zápasu nezahýbali, přestože hráli dvakrát v početní převaze. Závěr třetiny opět opanovali Východočeši. Když už to vypadalo, že zůstane v platnosti bezbrankový stav, dostal se k odraženému puku Švagrovský a zamířil přesně do pravého horního rohu Halmošiho klece - 1:0. V té chvíli chybělo do konce úvodní dvacetiminutovky třiatřicet vteřin. Nutno dodat, že hosty drží nad vodou zatím fantastický Halmoši, který si připsal 19 úspěšných zásahů.

Po prostředním dějství zůstal stav zápasu nezměněn. Příliš velké množství dvouminutových trestů na straně Písku drželo domácí celek v poměrně výrazném tlaku. Ve třech případech měl navíc famózně chytající Halmoši velké štěstí a dobře postavené tyče. Když už se Jihočeši dokázali z královehradeckého obležení vymanit, byli také oni pro gólmana soupeře velmi nebezpeční. Po přesilovkové ráně Růžičky dokonce zazvonila také na druhé straně tyč. Další velké šance neproměnili Kotrla, Kubeš ani Petruška. Zaútočí ještě Písečtí na cenný bodový zisk?

Hradečtí hokejisté měli závěrečnou dvacetiminutovku pevně pod kontrolou a utkání dotáhli k zasloužené výhře. Píseckým hráčům ve třetí části chyběly síly, které si vyžádala častá hra v oslabení, a Luňáka v hradecké brance prakticky neohrozili. Plamínek hostujících nadějí sfoukl domácí celek tři a půl minuty před koncem, kdy Brož obkroužil Halmošiho branku a stihl zasunout kotouč k pravé tyči - 2:0. V závěru ještě zkusilo mužstvo Písku power-play ve snaze oživit své šance na bodový zisk. Namísto toho však inkasovalo z hole Třetiny do opuštěné klece a bylo definitivně rozhodnuto.
Nejlepším hráčem Písku byl naprosto po zásluze vyhlášen gólman Dominik Halmoši, který zlikvidoval 47 soupeřových střel.