Mužstvo Písku se ve středu chystá potrápit favorizované Královské lvy z Hradce

Písek – Mužstvo IHC Písek už má v základní části první hokejové ligy před sebou pouze tři zápasy. Ten nejbližší odehraje ve středu od 18 hodin na ledě Hradce Králové.
Domácí Královští lvi v současné době intenzivně pracují na zkrášlení dosud nevýrazné sezony a bojují o účast ve vyřazovacích bojích. Ještě přednedávnem neměly jejich postupové akcie příliš vysokou hodnotu. Všechno ovšem rázně změnilo zatím poslední utkání v Benátkách nad Jizerou. Pro přímý souboj o účast v elitní osmičce Východočeši vyšperkovali svou sestavu o všechny mladé pomocníky z extraligových vod. A vyplatilo se – vítězství 5:2 je posunulo na 8. příčku, a tak nyní mají všechno ve svých rukách.

V plánech hradeckého celku pochopitelně spadá domácí výhra nad posledním Pískem do kategorie „povinných“, obzvláště když opanoval všechny dosavadní vzájemné zápasy v této sezoně. Na úvod Královští lvi zvítězili u Otavy 5:2 a navzdory sympatickému odporu Jihočechů zvládli i odvetu (5:3). V zatím posledním sezónním duelu s Pískem měl kvalitní tým z Východu velké štěstí – tři body za divoké vítězství 8:7 jim soupeř na svém ledě doslova daroval. Jisté je, že kvalitou svého kádru patří soubor z Hradce Králové přece jen výš, než naznačuje jeho současné umístění.

Písečtí hokejisté přesto nehodlají absolvovat středeční prvoligovou výpravu jen tak zbůhdarma. V sobotním střetnutí s vysoce ambiciózní Mladou Boleslaví se přesvědčili, že při stoprocentním nasazení a plnění svých povinností na ledě mohou klást odpor i daleko silnějším soupeřům. Další překvapení na úkor favorita by se jim před ostrým vstupem do záchranářských bojů náramně hodilo…

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy