Hokejový most Jihlava - Písek

Stav utkání Jihlava - Písek konečný výsledek 4:0.
Písecké mužstvo natoupilo do utkání v této sestavě: Sedláček - Všetečka, Zacpálek (kmenový hráč Sparty Praha), Žovinec, Pavlíček, Kanov, Lukáč - Dalecký, Melka, Nouza - Nedorost, Luňák, Antončík - Mrkvička, Šperger, Polodna - Ferebauer, Vaniš, Suja.

Skóre 1:0 ve prospěch domácích je z pohledu píseckého týmu krutým vyjádřením průběhu 1. třetiny. V ní byl totiž aktivnějším týmem a navíc toho ve svém obranném pásmu soupeři příliš nedovolil. Vyjímkou se stala sedmá minuta, když se Jihlavští natlačili před Sedláčkovu branku a puk se velmi šťastnou trajektorií ocitl za jeho zády. Na druhé straně ledové plochy zazvonila tyč, po střele Lukáče a nebezpeční byli Písečtí i při dvou přesilových hrách, potřebný efekt jím to prozatím nepřineslo. Změní to druhá třetina?

Narozdíl od první třetiny, v té prostřední úřadovala na jihlavském ledě spravedlnost. Domácí byli po celých dvacet minut výrazně aktivnějším celkem, přehrávali Jihočechy v bruslení i důrazu a navíc dokázali využít alepoň dvě ze svých šancí. Ve dvacáté čtvrté minutě Padělek ani nemohl, po fantastické přihrávce Jeslínka minout. Ve třicáté první minutě pak ustanovil průběžný stav svým druhým gólem v zápase Indra. Hostům se naskytla ideální šance na korekci výsledku při početní převaze pěti proti třem, trvající více než minutu a půl, ale střelby a tlaku na domácí branku bylo jako šafránu.

Za písecký tým se po druhé třetině vyjádřil Pavel Šácha: "V této části jsme se vůbec nedostali do tempa, byli jsme u všeho později a hrálo se převážnou dobu před naší brankou. Vůbec se nám nepodařila dvojnásobná přesilovka, která nás mohla nakopnout. Musíme se vrátit ke hře z první třetiny a podstatně více se tlačit do koncovky.

Píseckým se zvrat ve skóre nepodařil. Do závěrečné části šli hráči za stavu 3:0 a již ve čtyřicáté páté minutě de facto rozhodnul o vítězi Hodek. Tým z Vysočiny si své čtyřgólové vedení dokázal uhlídat až do závěrečné sirény. Písečtí tak na tohoto soupeře nevyzráli ani dnes...