Písecké čeká těžká prověrka - Dukla Jihlava

Písečtí hokejisté budou mít možnost dalšího zisku bodů již tuto středu, utkání to ale nebude jednoduché. Dukla Jihlava se tradičně drží v horních patrech prvoligové tabulky. Navíc jsme v této sezoně, proti tomuto soupeři neuhráli ani jeden bod. Úvodní buly je naplánováno na 17:30.

HC Dukla Jihlava

Tradiční účastník první ligy, momentálně dle postavení v tabulce čtvrtý nejlepší hokejový tým v první lize. Písečtí na Jihlavské nevzpomínají zrovna v dobrém. V této sezoně se naši hokejisté s Duklou utkali celkem třikrát a všechny duely nakonec vyzněly lépe pro tým z Vysočiny.

O osudu pondělního utkání rozhodly hned první minuty. Hosté se velmi rychle dostali do tříbrankového vedení, zasloužili se o to: Hodek, Maliník a svou druhou trefou Hodek. Jihlavští hokejisté poté už jen kontrolovali hru. Ve čtyřicáté minutě navíc Daniel Hodek dovršil hattrick. Písečtí zaznamenali čestný úspěch v závěrečném dějství, kdy kosmeticky upravil na 1:4 Mrkvička.

Ani druhý duel se Píseckým nevydařil dle představ, za předvedený, bojovný výkon se ale stydět nemuseli. Domácí začali v ostrém tempu a zásluhou Jelínka svítilo na ukazateli skóre, po sedmi minutách - 2:0. Ve druhé třetině domácí přidali další gól, kdy ve vlastním oslabení skóroval Mrňa. Na konečných 4:0 pečetil skóre Hubáček.

Píseckým hokejistům se ani do třetice nepodařilo obrat Duklu o body, i když prosincové utkání mělo velmi vyrovnaný průběh. Jihlava šla u Otavy brzy do vedení, avšak o chvíli později srovnal Šperger. Stav 1:1 svítil na ukazateli skóre až do 50. minuty, kdy se hosté dostali do vedení. Výhru navíc Jihlavští zpečetili gólem do prázdné brány - 1:3.

Tým HC Dukla Jihlava naposledy odehrál utkání v Třebíči (kde Horácké Slavii podlehnul 2:0) a nastoupil v této sestavě: Novotný - Petráček, Ficenc, Jaroš, Dobrovolný, Kaláb, Kolafa, Polcar, Grundmanis - Čachotský, Hubáček, Hodek - Bezděk, Padělek, Jeslínek - Mrňa, Maliník, Indra - Vysloužil, Domin, Zeman.

Mužstvo IHC KOMTERM Písek naposledy u Otavy přivítal Beroun (písečtí hokejisté zvítězili 3:2 po prodloužení) a představili se v tomto složení: Sedláček - Havran, Všetečka, Žovinec, Pavlíček, Vráblík, Lukáč, Dvořák, Kanov - Nouza, Bělohlav, Kudrna - Antončík, Luňák, Nedorost - Polodna, Šperger, Mrkvička - Dalecký, Vaniš, Suja.

David Všetečka ; 62
Filip Novotný - 92,46 %; Dominik Halmoši – 91,85% úspěšnost brankáře Vojtěch Sedláček - 91,78 %; Vratislav Vajner - 100%
Filip Novotný – 2,31; Dominik Halmoši – 2,48 průměr inkas. branek Vojtěch Sedláček – 2,7 %; Vratislav Vajner – 0