Hokejový most Litoměřice - Písek

Písek v Litoměřicích prohrál o gól.
20:20 Ještě po čtyřiceti minutách Písečtí vedli o dvě branky, nakonec ale odjíždí z Litoměřic bez jediného bodu. Po brankách Belaye, Šinágla a Haška domácí otočili vývoj utkání a těsný náskok udrželi až do závěrečné sirény. 19:24 Stav 2:0 pro hosty zůstává v platnosti také po prostřední části hry, ale jak se zdá, v poslední třetině čeká Písecké ještě tvrdá šichta. V té právě odehrané nepochopitelně otevřeli hru, slevili na zodpovědnosti i pohybu, a protože domácí přidali, bylo před Sedláčkem často pořádně horko. Z části výtečný výkon píseckého gólmana, z části pak nervozita severočeských střelců udržela nulu na hostující straně. Navzdory této proměně obrazu hry měl i celek od Otavy další slibné příležitosti, ale nenaložil s nimi podle svých představ. Stejně skončila v samém závěru třetiny i minutu a půl dlouhá přesilovka pěti proti třem.

O průběhu druhé části nejlépe svědčí poměr zásahů obou brankařů. Oba brankaři posbírali shodně po dvanácti.

18:31 V první třetině se naplnil ideální scénář a písecké mužstvo půjde do zbylých čtyřiceti minut s dvoubrankovým náskokem. S výjimkou dvou závarů a jedné krátké přesilové hry Jihočeši domácí Stadion do vážnějšího nebezpečí nepustili a sami byli pro brankáře Přikryla trvale nebezpeční. Několik vyložených šancí hostů zůstalo nevyužito a oba gólové momenty se narodily z poměrně nenápadných střel. Nejprve v 7. minutě prolétla za záda litoměřického brankáře táhlá střela Žovince od levého mantinelu a necelou minutu před koncem Přikryl nezareagoval za překvapivý pokus Nouzy.

Slovní hodnocení za první třetinou udělal asistent trenéra Miroslav Krupka: „Zatím hrajeme zodpovědně a plníme to, co jsme si řekli. Jen je zapotřebí se ještě více tlačit do střelby. Důležité samozřejmě je, že se nám podařilo vstřelit dva góly a je jen škoda, že jsme si nechali na konci třetiny vyloučit.“

Úvodní sestava Jihočechů: Sedláček - Žovinec, Pavlíček, Všetečka, Dvořák, Lukáč, Vráblík, Havran, (Zacpálek) – Antončík, Luňák, Dalecký – Nouza, Knotek, Slavík – Polodna, Šperger, Nedorost – Suja, Vaniš, Ferebauer.