Hokejový most Šumperk - Písek

Písečtí vyhráli v Šumperku 3:2!
Úvodní sestava jihočeského celku: Sedláček – Všetečka, Kolarz, Pavlíček, Žovinec, Lukáč, Kanov, Havran, Dvořák – Nedorost, Nouza, Slavík – Antončík, Knotek, Luňák – Polodna, Šperger, Mrkvička – Suja, Vaniš, Ferebauer.

18:29 Je konec první třetiny. Dlouhá cesta pod zasněžené Jeseníky se zatím píseckému týmu vyplácí. Sestavu Jihočechů vyztužili pro tento zápas českobudějovičtí obránci Kolarz a Dvořák a nově také kladenský útočník Tomáš Knotek.

Písecké mužstvo posadila na pozitivní vlnu už 34. vteřina, kdy důsledně sledovala puk v útočném pásmu druhá písecká formace a Luňák otevřel skóre. Hru domácího týmu od té chvíle poznamenala řada nepřesností a písečtí hráči v dalších minutách hry svírali otěže utkání ve svých rukách. Šumperk se přesto dočkal vyrovnání, a to v 10. minutě, kdy proskákala za Sedláčkova záda střela vítkovického mladíka Hlinky. Draci byli ve zbytku druhé třetiny nebezpeční především ve dvou přesilových, nakonec to ale byli Jihočeši, kteří se za kvalitní výkon odměnili vedoucí brankou – po další chybné rozehrávce Moravanů se z ideální střelecké pozice nemýlil Mrkvička. Co nabídne další průběh utkání?

19:22 Podobně příznově, jako v prvních vzájemných zápasech, se pro Písecké vyvíjí také dnešní duel. V drtivé části druhé třetin byli hosté aktivnější a vytvořili si dostatek příležitostí k tomu, aby vedli ještě výraznějším rozdílem. Z této škály šancí ale vinou nepřesné koncovky či přebytku kombinace vytěžili pouze jediný gól. Ve 35. minutě se v útočném pásmu zmocnil puku Polodna a nahodil ho před bránu, kde vytušil přítomnost spoluhráče Špergera. Ten tam skutečně stát a puk se od jeho nohy odrazil za brankovou čáru. Šumperští Draci se dostali k vážnějšímu ohrožení písecké klece až v posledních minutách, a především pak v minutové přesilové hře 5 na 3. Gólman Sedláček i jeho spoluhráči byli ale bezchybní a dvoubrankový náskok Písku zůstal v platnosti.

Hrající asistent Radek Bělohlav částečně škrtí přílišný optimismus: „Zatím se to pro nás samozřejmě vyvíjí dobře, ale řekl bych, že jsme ve druhé třetině chybovali více než v té předchozí. Toho se musíme vyvarovat. Důležité bylo, že jsme v závěru třetiny ubránili dvojnásobné oslabení. Věřím, že zvládneme i zbytek soupeřovy přesilovky a také závěr utkání.

Domácí ve třetí části ožili šťastněji vstřelenou druhou brankou, Písečtí ale udrželi emoce na uzdě a dokázali zápas dotáhnout do vítězného konce. Šumperským nepomohla k vyrovnání ani závěrečná hra bez brankáře.

Trenér Písku Josef Řeháček po utkání řekl: „Samozřejmě jsme šťastni za vítězství. Myslím si, že můžu tvrdit, že jsme byli dnes lepší a vyhráli zápas zaslouženě.