Písečtí si připsali první výhru v roce 2012

Píseckým hokejistům se podařil start do nového roku a ze šumperského ledu odvážejí všechny tři body, za výhru 3:2. Vítěznou trefu zaznamenal Zdeněk Šperger. Jihočeši tak i ve třetím vzájemném zápase porazili Šumperské.
1.liga ČR, 36. kolo, st 4.1.2012
Šumperk
Písek
2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 9. Hlinka (Ondráček), 46. Ondráček (Plášek) - 1. Luňák (Pavlíček, Knotek), 11. Mrkvička, 35. Šperger (Polodna). Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Bez využití: V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Šumperk: Štůrala - Navrátil, Křetínský, Holík, Ondráček, Novotný, Sedlák, Tesařík, Gewiese - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Hlinka
Písek: Sedláček - Žovinec, Dvořák, Pavlíček, Lukáč, Kanov, Kolarz, Havran, Všetečka - Polodna, Antončík, Suja, Slavík, Luňák, Vaniš, Mrkvička, Špergner, Nedorost, Nouza, Ferebauer, Knotek

V prvním domácím zápase tohoto roku přivítali šumperští hokejisté na svém ledu hráče z Písku. Oba týmy se před tímto střetnutím nacházely ve středu tabulky, takže se dal očekávat vyrovnaný duel.

Samotné utkání začalo pro Draky nejhůře jak mohlo. První buly v útočném pásmu vyhrál v polovině úvodní minuty duelu Knotek, kotouč se následně dostal k Pavlíčkovi, který okamžitě od modré čáry nahazoval na Štůralu. Ten puk pouze vyrazil před sebe, kde již číhal připravený Luňák. Se zakončením do zcela odkryté šumperské brány neměl sebemenší problém. Vskutku skvělý start pro hosty. V úvodních pěti minutách dělala domácím hokejistům problém především nepřesná rozehrávka, která končila ve většině případů na hokejkách soupeře. V páté minutě se po pěkné Polednově přihrávce dostal do nadějné pozice hostující Šperger, ale jeho střela zamířila mimo šumperskou svatyni.

V probíhající šesté minutě potáhl šumperský Hlinka puk po pravé straně až do útočného pásma a svým nahozením zkusil Sedláčkovu pozornost. O pár sekund později měli Draci k dispozici první přesilovou hru, když za hákování si šel menší dvouminutový trest odpykat Šperger. Výhodu však nezužitkovali, dlouho je to však mrzet nemuselo. O pár vteřin později se Draci dočkali vyrovnání. Kotouč se dostal k Hlinkovi, který pohotovou střelou z otočky překonal píseckého Sedláčka.

V 11. minutě dostal hosty opět do jednobrankového vedení Mrkvička, který se po obrovské chybě domácí obrany dostal tváří v tvář samotnému gólmanovi Štůralovi a přesnou střelou zápěstím pod vyrážečku rozjásal hosty. Ve 13. minutě mohlo být pro domácí ještě hůř, ale unikajícího Nouzu na poslední chvíli zastavil šumperský Gewiese. V 16. minutě se do další příležitosti dostali hosté, s nebezpečnou střelou od modré si pozorný Štůrala poradil. O minutu později přišel velmi nepříjemný moment pro Draky. Za vysokou hůl dostal čtyřminutový trest Gewiese a hosté tak měli k dispozici dlouhou přesilovku. Ta však díky vynikající obranné hře šumperských hokejistů skončila nevyužita.

První větší šance druhé třetiny byla k vidění na straně hostů, když ve 23. minutě se dostal ke kotouči nikým neatakovaná Suja, ale jeho střela mířila mimo Štůralovu bránu. Do takřka gólové pozice se dostali šumperští hokejisté, po Pláškově přihrávce se k puku dostal veterán Meluzín, který naneštěstí pro domácí bránu netrefil. Šumperk měl i v této fázi utkání problémy s rozehrávkou a většina jeho rozehrávek končila zakázaným uvolněním. Písek byl aktivnějším týmem, což vyústilo v šanci Slavíka, ten ale z mezikruží pálil mimo Štůralovu bránu. Na světelné tabuli svítil čas 34:25, když se písečtí hokejisté dostali již do dvoubrankového trháku. Znovu v tom hrála roli domácí obrana, kdy nepřesnou rozehrávku vystihl Polodna, následně našel Špergra, který i přes tísnění jednoho z domácích obránců dokázal vsítit branku.

Domácí jako kdyby po třetí inkasované brance zapomněli bránit, když se do samostatného úniku dostal Ferebauer, ale šumperské hokejisty od pohromy zachránil vynikajícím zákrokem Štůrala. V 38. minutě poslal hosty do čtyřech Mrkvička, který byl vyloučen za zdržování hry. O minutu později se nechal vyloučit další písecký hráč, konkrétně Dvořák si šel odsedět menší dvouminutový trest za hákování. Domácím se tak naskytla více než minutová přesilová hra pět na tři. Svěřenci Radka Kučery se sice okamžitě usadili v útočném pásmu hostů, ale po celou přesilovou hru nevyslali na Sedláčka ani jeden střelecký pokus. Druhá třetina skončila a hráči tak odcházeli do kabin za stavu 1:3.

Šumperk začal třetí třetinu velice aktivně, když se v nadějné pozici v mezikruží ocitl Haas, ten ale svoji střelou pozorného Sedláčka nepřekonal. Ve 42. minutě měli k dispozici další početní výhodu domácí, když si šel odpykat menší dvouminutový trest za hákování Polodna. Jenže ani tuto nedokázali využít, neúspěšnost domácích početních výhod pak hrála nejspíš klíčovou roli v konečném zúčtování.

Přesto se domácí ještě vrátili do utkání. Psala se 46. minuta, když fanoušci vybuchli nadšením. Důvod k tomu jim dal Ondráček, jenž se dostal po Pláškově přihrávce ke kotouči a střelou od modré překonal Sedláčka. Stalo se tak pět vteřin poté, co se Ondráček vrátil z trestné lavice. A Draci byli rázem ve hře, také na koni, a v šancích.

Další příležitost měl Červenka, ovšem jeho střela mířila mimo Sedláčkovu svatyni. V 51. minutě se Draci málem dočkali vyrovnání, když Hlinka našel u druhé tyče volného Pláška, ten však ve velmi dobré pozici minul branku hostů. O minutu později se do samostatného úniku dostal Nouza, toho však oku lahodícím semaforem vychytal Štůrala. Hráči Písku se již začali koncentrovat především na obrannou činnost. V předposlední minutě sáhli domácí k odvolání gólmana, tento tah však ke kýženému vyrovnání nevedl. Draci si tak na své konto připsali první porážku v tomto kalendářním roce a zároveň se propadli na 10. místo právě za píseckého soupeře.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy