Hokejový most Ústí nad Labem Písek

Ústí nad Labem - Písek, konečný výsledek 2:3.
Písecké mužstvo nastoupilo v této sestavě: Sedláček - Žovinec, Pavlíček, Všetečka, Havran, Kanov, Lukáč, Lukačovič - Antončík, Luňák, Slavík - Nouza, Bělohlav Eberle - Polodna, Šperger, Kudrna - Nedorost, Melka, Ferebauer.

Svůj první zápas v píseckých barvách hraje na ústeckém ledě Antonín Melka a už v první třetině měl velmi blízko k premiérovému zásahu.

Celek Písku odehrál třetinu z říše snů. V defenzívě se vyvaroval zbytečných hrubých chyb a když už si něco ústeční svou kvalitou vydobyli stál na svém místě stoprocentní Sedláček (v jednom případě mu pomohla i tyč). Naopak v útoku působili Jihočeši velmi nebojácně a nakonec si vypracovali i miniálně stejně šancí, také ústecké podržel gólman Francouz. Jediný gólový moment co by odměna za výbornou hru hostů se zrodila ve třinácté minutě, při písecké početní převaze. Obránce Pavlíček vystřelil od modré a Slavíkova šťastná teč zajistila hráčům od Otavy vedení.

Trenér Josef Řeháček po první třetině poznamenal: "Zatím je to samozřejmě dobré, je jenom škoda, že nám tam nespadla nějaká další šance. Musíme zůstat u hry z první třetiny."

Podaří se Píseckým předvést výkon, jako z první části?

Do poslední dvacetiminutovky si reprezentanti z jihu Čech odnesou dvoubrankový náskok. Prostřední dějství přitom nezačalo vůbec dobře a v šesté minutě inkasovali vyrovnávající gól – v době, kdy ležel na obranné modré čáře zraněný útočník Luňák (vzápětí odešel na šití, tržné rány v obličeji). Puk se dostal na hůl Daniela Boháče a ten se trefil pod rameno Sedláčka. Publikum zabouřilo, vzápětí na ústeckém stadionu znovu mrzlo. V sedmé minutě se totiž chopil puku forvard Nedorost, chladnokrevně obkroužil hlouček hráčů před Francouzovu klecí a střelou do odkryté branky vrátil hostům vedení.

Další šok Severočeši prožili o šest minut později. V předchozích dvou minutách sice svírali písecké mužstvo při své přesilovce, pak se ale vydal na zteč, přímo z trestné lavice Ferebauer, objel domácí branku a jeho prudké nahození z úhlu si s přispěním teče, našlo cestu za brankovou čáru - 1:3. Od této chvíle se písečtí vůbec poprvé v zápase dostali pod mohutný tlak Lvů, ale obětavost hostů a doposud výborný výkon brankáře Sedláčka (17 zásahů ve druhé třetině) udržely skóre v nezměněné podobě. Bude zajímavé sledovat, jestli se dočkáme překvapení...

Ve třetí části domácí dostali Jihočechy pod drtivý tlak a gól byl doslova na spadnutí. To se také podařilo, necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Zmatků před Sedláčkem využil kapitán Ústeckých Jan Klobouček. V závěru byl navíc tlak Lvů podpořen početní převahou a hrou bez brankáře. V závěrečných minutách bylo Před Sedláčkem skutečně horko. Mladý písecký gólman však Severočechům více nedovolil. Písečtí hokejisté tak po obětavém výkonu vezou tři body, ze Zlatopramen arény.

Zásahy brankářů 22:44