Kluci hráli docela dobře, trenér ale bude spokojený asi jenom napůl

V zápase s Kolínem se v brance Píseckých představil mladší z vyrovnané dvojice juniorských brankářů – Jakub Myslivec. Spolu s Matějem Lukešem se mají letos co ohánět, defenzíva píseckých juniorů někdy připomíná den otevřených dveří. Proto není od věci jednoho z hrdinů remízového zápasu s Kolínem vyzpovídat.

Dnešní zápas s Kolínem, to asi nebylo vůbec lehké utkání, zvláště při vzpomínce na minulý vzájemný zápas, ve kterém Písek prohrál 7:1...
Určitě to bylo těžké utkání, oni hráli dobře, chvilkami nás přehrávali, ale naštěstí jsme to udrželi.

Zvláště na konci zápasu měli hosté převahu, nebál jste se, že se jim povede utkání v závěrečných minutách otočit?
Strach byl určitě, ale zase až tak moc jsem se nebál. Kluci hráli dneska totiž docela dobře.

Jaké byly před zápasem pokyny od trenéra?
Měli jsme hrát hlavně dobrý hokej a nepouštět soupeře do brejků a nenechat se v poli přehrávat.

Takže jste to celkem splnili, ne? Bude tedy pan Šperl spokojen?
Spokojený bude asi napůl, po těch porážkách, co máme za sebou, je bod s Kolínem dobrý. Ale mohli jsme i vyhrát, vedli jsme 3:1 a zbytečně jsme dostali dva góly. Já sám jsem až na poslední gól se svým výkonem celkem spokojený, ale ta poslední branka, ta mi trochu štve, ta byla moje.

Jak je to s Vaší pozicí v brance? Jste jedničkou Vy a nebo Matěj Lukeš?
Já jsem začal jako jednička, ale první zápas se mě a vlastně ani celému týmu vůbec nepovedl. Pak odchytal dobře dva zápasy Martins Jansons, a pak jsme se střídali tři, já, Jansons a Lukeš. Všichni jsme podávali asi tak stejně dobré výkony.

Proč najednou lotyšský brankář Jansons odešel?
Byly nějaké problémy v šatně mezi klukama, ale nechci o tom moc mluvit.

Jak je Váš hokejový cíl a máte nějaký brankářský vzor?
Přeji si hlavně dobře dohrát tuto sezónu, abychom uhráli ještě nějaké dobré výsledky, a pak se uvidí. Teď opravdu nevím, co bude dál. Hokejem bych se určitě rád někdy živil, ale kdoví, jestli to vyjde. A vzor? Určitě Roman Turek.

K otázce ohledně Martina Jansonse se vrací trenér Miroslav Šperl: „Martins Jansons psychicky nezvládl fakt, že neuspěl na zkoušce v Českých Budějovicích, vrátil sek nám do Písku a byl trochu mimo. Vrátil se tak domů do Lotyšska., ale nyní se mu ale Budějovice znovu ozvaly, takže je momentálně tam a trénuje tam, i když je stále hráčem Písku. Nahradit by ho měl brankář z Litvínova, který má v dohledné době přijít. Na naše brankáře je toho teď dost, protože jeden vždy zaskakuje i na trénincích A-týmu, aby tam byli tři.“

Generální podporovatel

Partneři ligy