Junioři špičkově rozjetý zápas zremizovali

Přestože předposlední písečtí junioři přivítali třetí tým tabulky, byli to oni, kdo vedl po dvou třetinách 3:1. Hosté z Kolína však nesložili zbraně a díky dvěma gólům Majzra v oslabení nakonec vezou z Písku bod. Dá se tak říct, že bod ztratili jak favorizovaní hosté, tak domácí, kteří měli podle trenéra Šperla zápas špičkově rozjetý. Branky domácích vstřelili Silbernágl, Vácha a Dobeš. V neděli čeká na juniorku IHC derby v J. Hradci.
Liga juniorů, sk. B, 15. kolo, pá 23.11.2007, Zimní stadion Písek
Kolín
3:3
1:1, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 19. Silbernágl (Koloušek), 25. Vácha (Silbernágl), 33. Dobeš (Ingriš) - 8. Pýcha (Hutla), 42. Mejzr, 48. Mejzr.

Vyloučení: 8:11 + Růžička (P) 5 a do konce, Dobeš 20 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

Písek: Myslivec - Cirulis, Koloušek, Tajbl, Kupčus, Dobeš - Pešta, Růžička, Kouba, Sýbek, Ingriš, Silbernágl, Vácha, Kroupa, Jícha, Kurz, Čáp.
Reportáž není k dispozici.

Trenér Miroslav Šperl po utkání poznamenal:
Řekl bych, že to byl dnes z naší strany lepší zápas, byl hodně o bruslení. Musím říct, že ani v tom minulém zápase v Nymburku jsme nesehráli špatné utkání, i když výsledek vypadal dost tragicky, ale nebylo to tak hrozné. Vzhledem k tomu, že jsme měli teď velkou marodku a dáváme se po ní dohromady, tak si myslím, že jsme měli ten dnešní zápas rozehraný špičkově. Bohužel ve druhé třetině, kdy jsme měli přesilovku pět na tři, jsme ji takovou ležérností podcenili a místo abychom zvýšili na 4:1, tak jsme soupeři umožnili, aby hrál přesilovku pět na tři hrál on. To by se stávat nemělo. Vrchol všeho bylo, že jsme si nechali v poslední třetině dát při našich přesilovkách dva góly, tedy jednoho jsme si dali v podstatě sami, a ztratili jsme zbytečně bod.

Měli jsme teď dva tréninky, kdy nás bylo víc, přesto jsme měli v dnešním zápase k dispozici pouze pět obránců. Ještě na začátku druhé třetiny odstoupil Růžička, který je pro nás dnes klíčový hráč, takže bod je dobrý, ale vzhledem k tomu, jak jsme ten zápas měli rozehraný, tak jsme spíš ztratili, než získali. Ve třetí třetině jsme nestíhali bruslit, což plynulo z toho, že někteří hráči marodili a po nemoci neměli takový šmrnc. Hráči soupeře do nás docela šli a naši beci s tím měli docela problémy.

Dnes nehráli kapitán Bican, který je na marodce, z beků Miňha a Petele, ten nehrál kvůli studijním povinnostem, Kalečík z áčka, Dietz, ten doufám nám pomůže v neděli, na konci chyběl také Dobeš, který se nechal zbytečně vyloučit.

Největší starosti máme momentálně v obraně, kde jsou samí mladí obránci, kteří nestíhají, dělají chyby. My dostáváme góly po hrozných individuálních chybách, soupeři ty následné šance využívají. Naopak my jedeme kolikrát sami na bránu a není z toho gól, dneska to bylo celkem třikrát.