Musíme se sehrát a zvyknout si na první ligu, říká zkušený bek David Mazanec

Hokejisté Písku sice počtvrté v řadě prohráli, ale proti Chomutovu to bude mít kterýkoliv prvoligový tým těžké. Hosté svého soupeře od začátku přehrávali. "Přijel kvalitní soupeř a byla to pěkná konfrontace nás jako nováčka s týmem, který má ambice postoupit do extraligy. Myslím si, že rozdíl byl mezi námi znatelný," přiznala zkušená opora zadních řad Písku David Mazanec.
Ten má na svém kontě v dresu Plzně hned několik extraligových sezón, moc dalších hokejistů s podobnými zkušenostmi se však v píseckém dresu neprohání. "V Chomutově jsou zkušení hráči, kteří hrají to, co potřebují. Vědí o sobě a udrží se na puku, dokáží si nahrát. Náš tým je ještě nekonsolidovaný, musíme se z toho zápasu poučit," vysvětloval třiatřicetiletý obránce s tvrdou střelou, který však v této sezóně zatím čeká na svou první branku.

Gólu se nedočkal ani tentokrát, i když ve třetí třetině hrál Komterm dlouhou přesilovku pět na tři. "Měli jsme dobré střely, teče, dorážky, bojovali jsme. Myslím, že jsme neodvedli špatný výkon, ale bohužel nám to tam ani jednou nespadlo. Samozřejmě., přesilovky jsou také důležité a rozhodují se v nich zápasy. Když je nebudeme proměňovat, těžko budeme vyhrávat," krčil rameny.

O soupeři mluvil s uznáním. Jen namátkou, v dresu Chomutova se prohání Milan Kraft, který hrál dlouho v NHL, Jan Benda hrál na olympijských hrách, David Havíř si zahrál za reprezentaci. "Není to o tom, že se přivedou jeden až dva extra hráči, v týmu musejí být i dělníci na černou práci, kteří to odmakají. Dobře prostě musí být složený celý tým a v Chomutově mají jak šikovné hráče, tak hráče, kteří umějí přitvrdit muziku a pořádně to odbránit," vysvětloval.

Písek klesl po porážce s Chomutovem na 15. místo v tabulce. S umístěním v mistrovských zápasech na jihu Čech zatím spokojenost nevládne. "Je jasné, že jsem neočekával, že budeme hrát o postup, ale výsledky na začátku nebyly špatné. Je obvšem jasné, že přípravné zápasy a mistráky jsou úplně něco jiného. Síla těch prvoligových týmů se teď ukázala. Je těžké hrát proti mužstvům, která jsou složená tři nebo pět let a vymění se tam dva tři hráči. My jsme se tu sešli ze všech možných krajů a měst a musíme se dát dohromady, sehrát se a pořádně semknout," uvažoval.

Písek potřebuje na začátku sezóny stabilizovat kádr a zvyknout si na vyšší soutěž. Jasným cílem mužstva je záchrana. "Určitě bychom se chtěli v první řadě udržet, ale je potřeba, aby to taky nějak vypadalo, aby tu na hokej chodili lidi a bavili se tu. Když ten hokej upadá, je potřeba aspoň někoho zmlátit a dát fanouškům najevo, že nám to není jedno. Je důležité, aby fanoušci měli proč fandit a měli také z toho hokeje radost," popisoval hlavní cíle písecký odchovanec, který ve městě žije s manželkou a osmiletým synem.

Mazanec vždycky upřednostňoval tým před svými osobními ambicemi. V Písku je to stejné. "Osobné ambice už v Písku nemám žádné, snažím se to jen pořádně odmakat. Maximálně se snažím mladým klukům, pokud o to tedy mají zájem, předat nějaké zkušenosti a snažit se jim pomoci dostat se výš," dodal na závěr elitní písecký obránce.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy