Písečtí hokejisté zkříží hokejky s dalším favoritem, k Otavě míří Chomutov

Hráče trenérů Suchánka a Míky čeká další těžká prověrka. Ke středečnímu utkání přijedou do Písku hráči Chomutova. postavení obou celků v tabulce je zcela odlišné. Náš tým se zatím krčí na třinácté pozici. Na druhé straně Chomutov je vedoucím celkem první ligy a v této sezoně ještě neodešli ze žádného zápasu bez bodu. Podaří se našim hokejistům obrat favorita soutěže o body? Odpověď na tuto otázku dostaneme ve středu. Úvodní buly je naplánováno tradičně na 18. hodinu.

KLH Chomutov

Tak, jako náš předešlý soupeř Ústečtí Lvi, patří k tradičním účastníkům a favoritům první ligy i hokejisté Chomutova, což letos potvrzují. Náš středeční soupeř je na samotném vrcholu prvoligové tabulky. Severočeši získali čtrnáct bodů z osmnácti možných. Nestačili pouze na již zmíněného druhého favorita z Ústí nad Labem, kterému podlehli po prodloužení 5:4. A na Duklu Jihlavu, se kterou prohráli rovněž 5:4, ale až po samostatných nájezdech.

Na druhé straně jsou týmy, které odešly ze střetnutí s Chomutovem jako poražení. Letos na Severočechy jako první nevyzráli Vrchlabští, kteří podlehli těsně 3:2. Jihočeský rival z Tábora taktéž neuspěl a podlehnul 4:0. V dalším kole si chomutovští hokejisté připsali i drahocenný skalp Znojma, které přehráli v poměru 6:0. V posledním (6.) kole Chomutovští slavili výhru proti Benátkám nad Jizerou, 4:1.

Chomutov, spolufavorit první ligy, který se nachází především na předních pozicích se v minulé sezoně dokonce pokoušel o postup do extraligy. Baráž o nejvyšší soutěž hráli hráči Chomutova proti Mladé Boleslavi, které ovšem podlehli 4:1 na série. Po odstoupení z extraligy týmu Znojma byla ještě naděje, že by KLH Chomutov od tohoto Jihomoravského hokejového klubu licenci odkoupil. Nakonec se však majitelem licence stala brněnská Kometa. Ovšem při pohledu na soupisku Chomutova je zřejmé, že jejich cíle pro letošní sezonu budou příčky nejvyšší, možná i postup do kýžené extraligy.

Hráči KLH Chomutov

Mezi největší opory chomutovského hokeje bezesporu patří Radek Duda, útočník s extraligovými zkušenostmi, například z Českých Budějovic či Slavie Prahy. Letos se mu velmi daří, což dokazuje jeho statistika. Za pět utkání vstřelil čtyři branky a na stejném počtu gólů se podílel asistencí. Další, na kterého si naše defenzíva bude muset dávat dobrý pozor je Marek Sikora. I tento útočník má průměrně více než jeden bod na zápas, v kolonce vstřelených branek má sice číslo jedna, ovšem asistencí si letos připsal již pět. Za povšimnutí také stojí hodnocení +/-. Marek Sikora je zatím nejlepší z celého mužstva, v této kolonce má +7. Dalšími útočníky v pořadí, kteří mají průměrně jeden bod na zápas jsou: Milan Procházka (2+3) a Zdeněk Skořepa (0+5). V defenzívě Chomutova se rovněž nachází spoustu známých jmen. Dalším hráčem, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže je Jan Benda (2+3), v minulých sezonách jsme tohoto urostlého obránce mohli vidět v dresech: Litvínova, Mladé Boleslavi, či Plzně. David Havíř (0+5). Toto jméno je spojeno především se dvěma kluby: Znojmo a Pardubice, se kterými v minulé sezoně vyhrál titul mistra České republiky.

V chomutovské svatyni se střídá dvojice Alexandr Hylák, jeho průměr činí 3,36 branky na jeden zápas. A Miroslav Hanuljak, který letos inkasoval průměrně necelé tři branky na jeden zápas.

Ostatní zápasy sedmého kola:

HC Dukla Jihlava - Hockey Club Tábor

HC Benátky nad Jizerou - Orli Znojmo

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Rebel Havlíčkův Brod

HC Olomouc - HC Slovan Ústečtí Lvi

HC Chrudim - HC Vrchlabí

HC Stadion Litoměřice - HC VCES Hradec Králové

SK Kadaň - HC Berounští Medvědi

Pravděpodobná sestava Chomutova

Hylák (Hanuljak) - Benda, Brňák, Grof, Havíř, Pavlas, Pulpán, Rutta, Prošek - Davídek, Duda, Hluchý, Horna, Jíra, Kraft, Kuběna, Procházka, Selingr, Seman, Sikora, Skořepa.

Sestava IHC KOMTERM Písku z minulého utkání:

Hrubec - P. Novák, R. Procházka, P. Procházka, Výborný, Vomela, Vrablík, Mazanec, Jank - Bláha, Dragoun, Ježek - Polodna, Ferebauer, Jiří Kudrna - Vl. Novák, Suja, Slavík - Šulčík, Stejskal, Kellner.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy