Na led Králů míří David Servis v sestavě s Václavem Prospalem

V 25. kole čeká hokejisty z královského města další boj o druholigové body. Na zimní stadion sedmého Písku přijede změřit síly šestý David Servis. Ten jde do utkání v roli papírového favorita. V letošní sezóně se již oba soupeři utkali třikrát a všechny kola vyhráli Servismani. Úvodní buly s tradičním rivalem je naplánováno na 17:30 hod, kdy bude kotouč vhozen na ledovou plochu. A pokud vše dobře dopadne, zítra by měl s budějovickým týmem přijet bývalý český reprezentant se zkušenostmi z nejvyšší soutěže i zámořské NHL Václav Prospal! Ten při repre pauze naskočil právě v dresu budějovického celku

Oba týmy jsou v tabulce skupiny Střed v druhé části, kdy Písek má nasbíráno jen 23 bodů. Z posledních tří zápasů nestačil Písek na Příbram, která je u Otavy přestřílela 2:10. V dalším kole Králové zaskočili favorita z Prahy, kdy před domácím publikem Kobra padla 4:8. Ve 24. kole na led Jihočechů přijeli Klatovy. Písečtí si vypracovali vedení 2:0, o které ve třetí třetině přišli, ale naštěstí v poslední minutě srovnali na 3:3. Prodloužení nerozhodlo a musely rozhodnout až samostatné nájezdy, kdy si vítězství připsali Klatovy.

Z obrany má nejvíce kanadských bodů Hanus (4+10) a z útoku Bednařík (9+18).

Hokejisté z ČB jsou na tom o něco lépe, kdy se jim podařilo získat 35 bodů. Ze tří posledních duelů nestačili na svém ledě na Kozli a padli 1:7. Následoval zápas v Klatovech, kde oba celky daly po šedesáti minutách jen jednu branku a šlo se do prodloužení. To využil Hasman, který vsítil vítěznou trefu v 62. minutě. Ve středečním kole přijel na led Servismanů tým China Golden Dragon. ale domácí je ve své aréně k ničemu nepustili a zvítězili 9:1.

Z hostujícího výběru se nejvíce z obranných řad daří Dudáčkovi, který má na svém kontě třináct asistencí. Z útoku je to Šulčík. Ten má z 22 zápasů už 28 bodů, kdy vsítil deset gólů a na osmnáct nahrál.