Nezbývá nám nic jiného, než bojovat, povzdechl si David Všetečka

Před dvěma sezónami hájil David Všetečka barvy olomoucké Mory. Poté odešel za lepším do ambiciózního Chomutova, přes krátkou dvouzápasovou epizodu v Plzni a přes Kadaň se však dostal do Písku, se kterým v sobotu přijel v rámci 27. kola 1. ligy bojovat o důležité body do Olomouce. „Prohráli jsme si to sami svou nedisciplinovaností,“ přiznal jednatřicetiletý zkušený bek po prohře na hanáckém ledě v poměru 1:4.

Písek přitom nezačal vůbec špatně. Domácí sice měli více ze hry, ovšem vlastním gólem darovali už v páté minutě Jihočechům cenné vedení. „Bek Olomouce se to snažil rozehrávat a do dráhy kotouče vjel jiný hráč, od jehož bruslí se to odrazilo do branky,“ popsal Všetečka kuriózní moment, který rozesmál nejednoho promrzlého fanouška.

Svěřencům Aloise Chlustiny to ale stejně nepomohlo. „Prohráli jsme si to sami svou nedisciplinovaností. Dostali jsme v první třetině tři góly, z toho dva v oslabení, a proti týmu jako je Olomouc se to těžko obrací,“ uvedl.

Právě třetí inkasovaná branka jde na vrub Všetečky. Po jeho zbytečném faulu šli hosté do oslabení a Hanáci dokázali početní výhodu zužitkovat. „Nemůžu si dovolit takto faulovat. Ale to jsou emoce, které pramení z té naší hry hlava nehlava. Jsme v jiné situaci než Olomouc. Každý zápas je pro nás jako play-off a musíme být vždy připraveni to alespoň umlátit, když ne vyhrát,“ nechal se slyšet.

Bojovnost Písku rozhodně nechyběla. Někdy se však hrálo i za hranicí čistoty, a to oboustranně. Rozhodčí nakonec rozdali celkem 40 trestných minut. „Nám nezbývá nic jiného, než bojovat. Jinak se z té mizérie nedostaneme,“ je jasné Všetečkovi.

„Je vždy na rozhodčím, jakou tvrdost připustí. Zrovna ten zákrok na Jakuba Bauera byl podle mě úplně bez puku, Jakub má otřes mozku a nevíme, jestli bude fit do dalšího zápasu,“ upozornil Všetečka na tvrdý zákrok domácího útočícího beka Ondruška do oblasti hlavy nebo krku, po kterém musel Bauer ze zápasu odstoupit.

Třetí část pak už příliš vzruchu nepřinesla. Mora vedla 4:1 a Písek na obrat neměl síly. „Už to moc nešlo, snažili jsme se potom hlavně neinkasovat. Jak už jsem říkal, proti Olomouci je těžké to otáčet,“ podotkl zkušený obránce.

Jak sám tvrdí, žádnou zvýšenou motivaci proti svému bývalému chlebodárci neměl. „Vůbec to tak neberu. Působil jsem tady v Olomouci a bylo to krásné, protože jsme měli výbornou partu. Hokejový život je ale takový, jaký je. Opravdu ten zápas pro mě ničím specifický nebyl,“ zavzpomínal.

Realita je ale krutější. David Všetečka vede Písek v roli kapitána za záchranou, bodový odstup na předposlední Litoměřice se ale po sobotě navýšil na šest bodů. Zachrání se Jihočeši v první lize?

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy