Písečtí hokejisté zamíří v sobotu na led Hanáků

Písecký tým čeká druhé utkání v řadě na ledě soupeře. Po Táboru (kde Písek vyhrál 4:2) zamíří svěřenci Aloise Chlustiny na led Olomouce. Jestli se našim hokejistům podaří navázat na dobrý výkon z posledního utkání a přivést k Otavě nějaké body, uvidíme v sobotu. Úvodní buly ja naplánováno na 17. hodinu.

HC Olomouc

Kohouti se aktuálně pohybují kolem středu tabulky, na sedmém místě. Výsledky olomouckých hokejistů jsou v letošní sezoně zatím poměrně nevyrovnané, o čemž svědčí počet výher a proher. Olomoucký tým si v šestadvaceti zápasech připsal jedenačtyřicet bodů za čtrnáct výher, včetně tří v prodloužení. Na druhou stranu dvanáctkrát odešli ze zápasu jako poražení, včetně dvou proher v nastaveném čase.

V kohoutím týmu proběhlo poměrně dost změn na hráčských místech. Do olomouckého hokejového klubu přišli tito hráči: Roman Szturc a Václav Chomič z extraligových Vítkovic na střídavý start. Další hráči zkušení extraligou: Martin Záhorovský, Antonín Bořuta a Roman Matějíček z PSG Zlín. Petr Domin z vedoucího týmu první ligy – Chomutova. Z Komety Brno do Olomouce zamířili dva hráči: Petr Polodna a Jaroslav Koma. Cestu do Olomouce si našel také Matěj Pekr ze Šumperka.

Hráči, kteří opustili HC Olomouc je také poměrně mnoho, vyjádřeno číslem 10. Prvním odcházejícím hráčem byl Martin Davídek, který nyní obléká dres Chomutova. Richard Bordowski odešel do polského JKH GKS Jastrzębie. Matouš Venkrbec ukončil hokejovou kariéru. Celkem čtyři hráči zamířili do LHK Jestřábi Prostějov: Jakub Čuřík, Jiří Paška, Radek Meidl a Dalibor Sedlář. Směrem do Přerova zamířil Tomáš Sršeň. A posledními odcházejícími hráči jsou Robin Staněk -> HC Uničov a David Mikšan -> HC Orlová.

Nejproduktivnějšími hráči Mory jsou: Milan Ministr, tento útočník má na svém kontě osmnáct kanadských bodů za sedm vstřelených branek a jedenáct asistencí. Druhým v pořadí je Petr Haluza, který za šestadvacet odehraných zápasů vsítil sedm gólů a u šesti branek se podílel asistencí. Nasledují tři hráči, kteří letos nasbírali shodný počet kanadských bodů – 12. Michal Černý (6+6), Richard Brančík (5+7) a Radim kucharczyk (4+8).

Jasnou jedničkou v bráně Kohoutů je Štefan Žigárdy, který odchytal všech šestadvacet zápasů. Jeho průměr obdržených branek na zápas je solidních 2,22 a úspěšnost zákroků má olomoucký brankář 92,64%. Náhradníkem do brány Olomouce je Jiří Slovák.

Poslední čtyři zápasy měli Kohouti střídavé výsledky. Ve dvacátém třetím kole přijel na olomoucký led Chomutov. Tento zápas se olomouckým hokejistům podařil a favorita dokázali porazit těsným výsledkem 3:2. Toto vítězství bylo pro Olomouc zároveň třetí v řadě. Ovšem v dalším kole již svou sérii výher prodloužit nedokázali.

V dvacátém čtvrtém kole Kohouti podlehli ne kluzišti Znojma, 3:0. Diváci čekali na gól velmi dlouho, první trefa utkání přišla až deset minut před koncem. Dvě minuty před koncem třetí části se Orli prosadili také v přesilové hře. Hanáci se v závěru pokusili zdramatizovat střetnutí při hře bez brankáře, byli to však domácí, kteří brankou do opuštěné klece rozhodli o konečném vítězi utkání.

V dvacátém pátém kole Hanáci zamířili na led Jihlavy, odkud si odvezli cennou výhru 2:0. V prozatím posledním, šestadvacátém kole opět hráli Olomoučtí (po třetí v řadě) na ledě soupeře. Tentokrát kohouti zavítali do Benátek nad Jizerou, odkud odjeli s prázdnou za porážku 4:1.

Ostatní zápasy sedmadvacátého kola:

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 17:00

Kadaň - Znojmo 17:00

Litoměřice – Jihlava 17:00

Beroun – Vrchlabí 17:30

Třebíč - Chomutov 17:30

Hradec Králové – Tábor 18:00

Chrudim - Benátky nad Jizerou 18:00

Obě mužstva v předchozích zápasech:

IHC KOMTERM Písek:

Hrubec – Všetečka, Jank, Výborný, Vráblík, Klement, Kalečík – S. Polodna, Dragoun, Ferebauer – Bauer, Zdráhal, Jiří Kudrna – Slavík, M. Pšurný, Suja.

HC Olomouc:

Žigárdy – Bořuta, Mikel, Ondrušek, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Bartoň, Lhotský – Šedivý, Ministr, Ondráček – Kucharczyk, Pekr, Haluza – Černý, Brančík, Řípa – P. Polodna, Szturc.

Vzájemný zápas Písek - Olomouc

V letošní sezoně odehrál Písek proti Olomouci jedno vzájemné utkání, které vyznělo lépe pro Kohouty. Úvod zápasu však nasvědčoval pravému opaku a když Vladimír Novák v šestnácté minutě poslal domácí do vedení, vypadalo to s píseckými akciemi velmi dobře. Ve druhé periodě byli hráči Olomouce k nepoznání, jejich hráči "zařadili na vyšší rychlostní stupeň" a Písečtí zkrátka nestíhali. Skóre se nakonec zastavilo na čísle 4:1 pro Olomouc. Nejlepším hráčem v domácím dresu byl jednoznačně brankář Jágr, který nestačil "pouze" na čtyři pokusy hostů.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy