O první body se písečtí hokejisté poperou s Mostem

Písecké hokejisty čeká první domácí zápas v nové sezoně. Mosteckým máme co vracet. Severočeši nás totiž v loňském ročníku, v baráži dvakrát porazili (7:3 a 2:3) Jak se povede odveta za baráž? Získají písečtí hráči první body? Odpovědi na tyto otázky se dozvíme v sobotu. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30. A ještě jednou připomínáme. Na jednotlivá domácí utkání bude možné zakoupit vstupenky pouze u vchodu od výstaviště.

HC Most

Do nového ročníku první ligy posílili Severočechy pět hráčů, jsou to: obránce Martin Rohan a útočník Tomáš Polák oba hráči dříve hájili dresy extraligové Enegrie Karlových Varů. Z rovněž extraligového týmu přišel i útočník Lukáš Rindoš, ten přišel z nedalekého Litvínova a již v prvním kole nového ročníku první ligy se postaral o první body pro svůj tým. Další posilou je Jakub Maxa, který v Mostě působil již dříve, na střídavé starty. Poslední posilou je Ondřej Havlíček, který si cestu do Mostu našel z Ústí nad Labem.

V prvním zápase se mostečtí hokejisté předvedli v poměrně slušné formě. Utkání mezi Mostem a Třebíčí nakonec skončil nejtěsnější možnou výhrou a to až po prodloužení. Celých 63 minut nenašli brankáři Benda (Most) a Hrubec (Třebíč) přemožitele. Až v 64. minutě Jan Rudovský využil Početní výhodu 4 na 3, u gólu se asistencí podílel již zmíněný Rindoš, druhou asistenci si připsal Hranáč. HC Most tedy získal první body již v prvním kole, po výhře nad Třebíčí 1:0 po prodloužení.

IHC KOMTERM Písek v prvním kole

Los prvního kola přidělil našim hokejistům pořádně tvrdý oříšek - Ústecké Lvy. Jihočeši srdnatě bojovali, domácí však nakonec vyhráli přesvědčivě 4:0. Favorit zaznamenal branku až ve 27. minutě. Šagát zavezl puk do pásma a nahodil před branku. Jaroslav Roubík nejdřív tečoval, pak se dostal i k dorážce. A povedlo se mu zamést puk po ledě pod vstávajícím Sedláčkem. Gólem do šatny se prezentoval Miroslav Třetina, který prokázal dostatečný důraz před píseckou bránou. O třetí gól se postaral hráč, který je Písku velmi dobře známý – Tomáš Rod, který střelou z mezikruží zavěsil kotouč pod horní tyč. Čtvrtý gól přidali Lvi v početní výhodě. Kučného střelu odrazil Sedláček před sebe a dorážející Daniel Boháč zakončoval do odkryté klece.

Sestavy obou týmů z minulých kol

Benda (Melichar) - Charousek, Rohan, Hranáč, Krejčí, Apelis, Martinec, Kuncl, Panuška - Maxa, Vrtek, Havlíček - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Tauš, Přeučil, Rudovský - Andres, Rindoš, Ondráček.

Sedláček - Němeček, Žovinec, Lukáč, Parýzek, Kanov, Všetečka, Kolář - Kotrla, Šperger, Nouza - Polodna, Mrkvička, Suja - Kudrna, Mošovský, Ferebauer - Eberle, Vaniš, Bělohlav.

Webové stránky soupeře

Více informací o mosteckém hokeji se můžete dozvědět na oficiálním webovém portálu našeho sobotního soupeře - HC Most