Písečtí mohou slavit první výhru v nové sezoně

Po první třetině však průběh utkání napovídal, že body poputují do Mostu. Druhá třetina, ovšem byla zcela odlišná v předvedené hře domácích, kteří jasně určovali tempo, i přes to šli Mostečtí do třetí periody s jednobrankovým vedením. Rozhodla čtyřicátá pátá minuta, ve které se v rozmezí dvaceti vteřin trefili do černého Kotrla a Mrkvička. Písek tak přehrál v dramatickém střetnutí Most 5:4.
1.liga ČR, 2. kolo, so 17.9.2011
Mostečtí Lvi
5:4
0:2, 3:2, 2:0
Branky a nahrávky: 24. Bělohlav (Nouza, Kanov), 25. Suja (Polodna), 35. Kotrla (Nouza), 46. Kotrla (Lukáč), 47. Mrkvička (Šperger) - 8. Žejdl (Slavíček, Mavrojanidis), 11. Krejčí (Žejdl), 31. Žejdl (Mavrojanidis, Slavíček), 39. Mavrojanidis (Žejdl, Hranáč). Rozhodčí: Florian - Jílek, Šperl. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 1190. Střely na branku: 52:38. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4.
Písek: Přikryl - Žovinec, Němeček, Všetečka, Kanov, Lukáč, Parýzek, Kolář - Nouza, Šperger, Kotrla - Polodna, Vaniš, Suja - Mošovský, Ferebauer, Kudrna - Eberle, Mrkvička, Bělohlav.
Mostečtí Lvi: Benda - Apelis, Charousek, Krejčí, Hranáč, Kuncl, Martinec, Hanzl, Adámek - Ondráček, Vrtek, Havlíček - Žejdl, Slavíček, Mavrojanidis - Rudovský, Přeučil, Tauš - Borovanský, Bauer, Andres.
První vážnější šanci měli domácí, jmenovitě Suja, jehož zakončení těsně minulo pravou tyč. Ve čtvrté minutě Nouza střílel z levého kruhu, Benda se vytáhnul ukázkovým semaforem. Za tři minuty domácí nabídli Mosteckým početní výhodu 5 na 3. A v čase 7:51 hosté přesilovou hru využili. Pohlednou kombinaci zakončil přízemní střelou Lukáš Žejdl, 1:0. To ale nebylo vše v čase 10:13 hosté využili další přesilovou hru. Střelou z mezikruží Daniel Krejčí zvýšil náskok Mostu na 2:0. V patnácté minutě se Vrtek sám řítil na Přikryla, tentokrát domácí gólman předvedl dobrá zákrok. Následně zahrozil Písek po závaru před Bendou, ten ovšem akrobatickým vypíchnutím kotouče udržel čisté konto.

Na začátku zápasu byli aktivnější domácí, hosté ale vzápětí dvakrát využili početní výhodu a dvoubrankový náskok si zatím drží i po dvaceti minutách. Nutno dodat, že dvoubrankové vedení Severočechů bylo zasloužené.

Na začátku druhé periody hosté pořádně zavařili před Přikrylem, ten měl i obrovské štěstí, protože netušil, kde kotouč poskakuje, nakonec kus černé gumy odstřelil jeden z domácích hráčů do bezpečí. V čase 23:56 se domácím podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Radek Bělohlav zavěsil kotouč do horní části branky, 1:2. V čase 24:28 domácí vyrovnali Polodna našel před brankou osamoceného Jakuba Suju, který se ranou z blízkosti trefil přesně pod horní tyčku, 2:2. Následné minuty domácí neustále tlačili soupeře a na Bendu se valil jeden útok za druhým, ale jedinou chybu dokázali Mostečtí potrestat. V čase 30:04 Lukáš Žejdl uniknul písecké defenzívě a pěknou bekhendovou kličkou vrátil hostům vedení, 2:3. Ve třicáté třetí minutě Přikryl vychytal nařízené trestné střílení Mavrojanidise. V čase 34:26 ovšem domácí vyrovnali. Nouzovu přízemní střelu ztečoval do pravého horního růžku Jindřich Kotrla, 3:3. V čase 38:16 se hosté znovu dostali do vedení. Žejdl našel zcela volného Georga Mavrojanidise, který zakončoval do odkryté klece, 3:4.

Ve druhé třetině bylo k vidění celkem pět branek. Písek napřed srovnával na 2:2, poté na 3:3. Ovšem zásluhou Mavrojanidise šli mostečtí hokejisté do třetí části s jednobrankovým vedením.

Hned na začátku třetiny mohl vyrovnat Kotrla, jeho dělovka těsně minula levou tyč. O chvíli později se do samostatného úniku dostal Kotrla, následná střela minula levou tyč o centimetry. Ve čtyřicáté čtvrté minutě rozhodčí neuznal domácím gól. V čase 45:44 si domácí spravili chuť. Jindřich Kotrla se krásně prokličkoval až do ideální střelecké pozice a poté zavěsil pod horní tyč, 4:4. Domácí byli na koni. V čase 46:04 rozjásal svým gólem domácí publikum Vojtěch Mrkvička, 5:4. Mostečtí se sice snažili o co nejrychlejší odpověď, ale domácí defenzíva působila jistým dojmem. V rozhodujících chvílích, kdy se očekával tlak prohrávajícího mužstva, přišlo z hostující strany vyloučení a domácí si tak v poklidu své jednobrankové vedení uhlídali. Písek tedy porazil v dramatickém utkání Most 5:4.

Jiří Černý, generální manažer Písku: „Mužstvo podalo dobrý výkon. Výhra byla vydřená a poděkování zaslouží také diváci, kteří hráče hnali. I za stavu 0:2 po první třetině jsem týmu věřil a ani na chvíli jsem nepochyboval, že bychom v tomto utkání nemohli bodovat.“

Kamil Kašťák, trenér Mostu: „Z naší strany to rozhodně povedené utkání nebylo. Celkem třikrát jsme vedli, ale domácí vždy vyrovnali, aby nakonec zápas otočili dvěma slepenými brankami po našich chybách. V závěru už nám chyběly síly na zvrat."