Páteční duel rozhodne o vítězi finálové série

Písecké hokejisty čeká v páteční podvečer rozhodující zápas proti Vajgaru. Svěřenci trenéra Rudolfa Suchánka měli možnost rozhodnout sérii ve svůj prospěch již ve středu. Ovšem Vajgar se nevzdal a po výhře 5:2 si vynutil páté utkání. V minulém utkání si do KOMTERM arény našlo cestu celkem 1840 fanoušků! Nad posledním finálovém zápase visí hned několik otazníků. Podaří se v pátek pokořit hranici dvou tisíc diváků? Připíše si písecký odchovanec Tomáš Rod další kanadské body? A hlavně, které mužstvo se bude po zápase radovat z výhry a zároveň z postupu do závěrečných bojů o první ligu? Na tyto otázky dostaneme odpovědi v pátek. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.
Jindřichův Hradec zakončil základní část na druhém místě, a to s bezpečným náskokem osmi bodů. Pohled na úplné čelo tabulky byl však v nedohlednu. Vajgar ztrácel na lídra tabulky 22 bodů a do přímého ohrožení první pozice se během základní části ani jednou nedostal. Stejně jako většina týmů, také KLH Vajgar je více produktivní na své ledě a z celkového součtu získal v domácím prostředí bodů 38. Zbylých 28 dokázali Hradečtí vytěžit na cizích stadionech. Skóre Jindřichova Hradce bylo je na konci základní části kladné – 166:122.

Vzájemné zápasy ve finálové sérii:

Písečtí hokejisté vstoupili do finálové série proti Jindřichovu Hradci špatnou nohou. I přes to, že v první třetině jasně kralovali domácí. Skóre otevřel Urbanec, a náskok domácího mužstva navýšil David Mazanec. Ve druhé periodě se hosté oklepali a tato část hry již nebyla tak jednoznačná, jako první třetina. Po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 3:2 pro Písek. Ve čtyřicáté sedmé minutě se hráčům Vajgaru podařilo vyrovnat, zásluhou Kanova. Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém stejný hradecký hráč střelou do horního rohu Hrubcovy brány rozhodnul o výhře Vajgaru.

Druhý finálový duel se hrál u Vajgaru. První třetinu měli více ze hry domácí hráči, ovšem písecká defenzíva nedovolila jindřichohradeckým hráčům skórovat ani jednou. Od druhé třetiny patřil led KOMTERMU. Díky gólům Tomáše Roda a Roberta Procházky šel Písek do kabin s dvoubrankovým vedením. Ve třetí periodě výhru Písku pojistil Karel Mošovský. Písek tak výhrou 3:0 vyrovnal stav série na 1:1.

Třetí zápas finálové série zvládnul poprvé lépe domácí tým. Písek na své ledě porazil Vajgar 2:0 a v sérii se ujal vedení 2:1. Potřetí za sebou se trefil útočník Tomáš Rod a jasně ukázal jak mocnou je svému týmu oporou. Výborně si mezi tyčemi vedl také brankář Šimon Hrubec, který podruhé za sebou vychytal čisté konto. Ke druhé výhře ve finálové sérii doprovodila písecký tým perfektní atmosféra, o kterou se postaralo 1840 fanoušků.

Písečtí hokejisté měli ve čtvrtém finálovém utkání možnost rozhodnout finálovou sérii. Vajgar si však vynutil pátý rozhodující zápas. Domácí otevřeli skóre ve čtrnácté minutě. Slavík však gólem do šatny vyrovnal na 1:1. Ve druhé periodě se Písek dostal do vedení zásluhou Nováka. Jenže Kanov dokázal během čtyř minut vstřelit dvě branky a tak si Vajgar do třetí třetiny odnášel jednobrankové vedení. V té domácí pojistili svou výhru v závěru utkání dvěma góly do prázdné písecké brány. A po výhře 5:2 jindřichohradeckých hokejistů rozhodne až poslední možný zápas v Písku.

Hráčské statistiky Vajgaru v play-off:

Nejlepší statistikou ve vyřazovací části se může pochlubit obránce Luboš Voříšek, který v deseti zápasech zaznamenal celkem 12 bodů, 2 branky a 10 asistencí. O druhou příčku v pořadí se v počtu kanadských bodů dělí obránce Michal Milotínský (8+2) a útočník Jan Kanov, ten v devíti zápasech vstřelil čtyři branky a u šesti se podílel asistencí. Dalším produktivnějším hráčem je David Kupec (6+3). Zajímavou statistiku má Jakub Hofmeister, který v deseti utkání play-off zaznamenal devět asistencí.

Jasnou jedničkou v bráně Vajgaru je Tomáš Kubeš. Jeho průměr obdržených branek na zápas je 2,35.

Sestavy z posledního zápasu:

IHC KOMTERM Písek:

Hrubec - Mazanec D., Mrkvička, Procházka P., Heršálek, Vomela, Procházka R., Kalečík, Novák, Suchánek, Mošovský, Ježek O., Rod, Šulčík P., Kořánek, Bláha, Slavík, Kazatel, Stejskal, Hovora, Rezek.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec:

Kubeš - Zíb, Tupý, Kanov, Chmel, Fiedler, Hartmann - Ježek A., Skokan, Voříšek - Mazanec J., Kupec, Dvořák - Hájek, Milotinský, Hofmeister - Šulčík R., Bula, Nielikäinen.

Skupina Západ:

Zde je stav mezi Litoměřicemi a Mostem 2:2 na série. O vítězi série rozhodne až páteční duel. Zde jsou dosavadní výsledky:

HC Stadion Litoměřice - HC Most 4:6

HC Most - HC Stadion Litoměřice 1:5

HC Stadion Litoměřice - HC Most 5:4

HC Most - HC Stadion Litoměřice 3:2(SN)

Skupina východ:

Zde Valašské Meziříčí o svém postupu rozhodlo v nejkratším možném termínu. Bobři tedy vyhráli 3:0 na série. Zde jsou výsledky:

HC Bobři Valašské Meziříčí - SHK Hodonín 3:2

SHK Hodonín - HC Bobři Valašské Meziříčí 2:5

HC Bobři Valašské Meziříčí - SHK Hodonín 7:5