Písecké čeká pondělní odveta proti Dukle

Jediný den odpočinku mají prvoligové týmy. Druhá nejvyšší hokejová liga pokračuje v pondělí 32. kolem. Naši hokejisté vyzvou na svém kluzišti k odvetě Duklu Jihlavu. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

HC Dukla Jihlava

Tradiční účastník první ligy, momentálně dle postavení v tabulce čtvrtý nejlepší hokejový tým v první lize. Písečtí na Jihlavské nevzpomínají zrovna v dobrém. V loňské sezoně se naši hokejisté s Duklou utkali celkem dvakrát a oba duely nakonec vyzněly lépe pro tým z Vysočiny. I v letošní sezoně mají navrch Jihlavští. V prvním vzájemném utkání písečtí hokejisté na vlastním kluzišti prohráli 4:1.

O osudu pondělního utkání rozhodly hned první minuty. Hosté se velmi rychle dostali do tříbrankového vedení, zasloužili se o to: Hodek, Maliník a svou druhou trefou Hodek. Jihlavští hokejisté poté už jen kontrolovali hru. Ve čtyřicáté minutě navíc Daniel Hodek dovršil hattrick. Písečtí zaznamenali čestný úspěch v závěrečném dějství, kdy kosmeticky upravil na 1:4 Mrkvička.

Ani druhý duel se Píseckým nevydařil dle představ, za předvedený, bojovný výkon se ale stydět nemuseli. Domácí začali v ostrém tempu a zásluhou Jelínka svítilo na ukazateli skóre, po sedmi minutách - 2:0. Ve druhé třetině domácí přidali další gól, kdy ve vlastním oslabení skóroval Mrňa. Na konečných 4:0 pečetil skóre Hubáček.

Sestavy obou mužstev z předchozích zápasů

Písek: Sedláček - Pavlíček, Žovinec, Všetečka, Kolarz, Kanov, Lukáč, Havran - Slavík, Vaniš, Antončík - Eberle, Melka, Nouza - Kudrna, Bělohlav, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja.

Jihlava: Halmoši (12. Novotný) - Ficenc, Malena, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Kolda, Kaláb - Hodek, Hubáček, Čachotský - Jeslínek, Padělek, Polcar - Karpov, Domin, Krupka - Maliník, Pometlo, Bezděk - Vysloužil.