Z vyrovnaného souboje bez jediného bodu

Prodloužit sérii zápasů, ve kterých Písečtí získali alespoň bod, se nepodařilo. Utkání s Jihlavou neslo dlouhou dobu remízový stav, závěr ale zvládli lépe hosté. Písek prohrál na vlastním ledě s Jihlavou 1:3.
1.liga ČR, 32. kolo, po 12.12.2011
Písek
Jihlava
1:3
1:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Šperger (Polodna, Kudrna) - 2. Bezděk (Maliník, Drtina), 50. Kolafa (Hodek, Hubáček), 60. Čachotský (Hodek). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Frödl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 890. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Písek: Sedláček - Pavlíček, Žovinec, Všetečka, Havran, Kanov, Lukáč, Dvořák - Slavík, Vaniš, Antončík - Mrkvička, Bělohlav, Nouza - Kudrna, Šperger, Polodna - Ferebauer, Nedorost, Suja.
Jihlava: Novotný - Malena, Kaláb, Grundmanis, Kolafa, Drtina, Dobrovolný, Petráček Kolda - Čachotský, Hubáček, Hodek - Padělek, Domin, Jeslínek - Vysloužil, Maliník, Bezděk - Polcar, Pometlo, Karpov.
Na první branku utkání se nečekalo vůbec dlouho. Přesněji necelé dvě minuty. Hosté se prezentovali pěknou kombinací na jeden dotek, kdy se puk svezl po ose Dobrovolný – Maliník – Bezděk a když poslední jmenovaný trefil odkrytou klec, hráči Dukly zvedli ruce nad hlavu poprvé.

Písečtí však s odpovědí dlouho nečekali. V čase 5:02 nahodil Polodna puk na branku, střílené přihrávky se zmocnil Šperger, počkal si na pohyb brankáře Novotného a z první šance svého celku zasunul puk k levé tyčce – 1:1.

Dokonat obrat mohli domácí při následné početní výhodě. Hned dvakrát se v jejím průběhu objevil ve střeleckém postavení písecký kapitán Nouza. Poprvé byl jeho projektil příliš vysoký, podruhé zamířil pouze do výstroje jihlavského brankáře. Písečtí hýřili aktivitou i nadále. Vaniš zakončoval z dorážky takřka do prázdné branky, ale Novotný se stihl bleskově přemístit a chytit tak jasnou šanci.

Druhá část nepřinesla nikterak zajímavou podívanou. Ani jeden z týmů se výrazněji před branku soupeře netlačil, a když už brankaři museli čelit nebezpečí, zpravidla šlo pouze o pokusy z patřičné vzdálenosti. Stejně jako v případě Havrana, jehož zakončení od modré kryl Novotný bez větších potíží. Podobně si počínal také na druhé straně Hubáček, kterého úspěšně kryl Sedláček.

Ve druhých dvaceti minutách se diváci v Komterm aréně ani jedné branky nakonec nedočkali. Upravit skóre mohl až ve třetí části domácí Všetečka, který dorážel kotouč takřka do prázdné brány, proti střele z úhlu se ale jihlavský brankář stihl přemístit.

Nakonec se podařilo přidat druhou branku hostům. V čase 50:17 využil Hodkovy příhry Kolafa a ranou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a Jihlavští se využitou početní výhodou dostali do vedení – 1:2.

Píseckým se snaha nedala odepřít. Nouza nebezpečně pálil z otočky, branku Novotného ale minul. Následně se propracoval k zakončení také Slavík, ani jemu se ale nepodařilo jihlavského brankáře zblízka pokořit.

Čas se rychle krátil a domácím nezbývalo nic jiného než zkusit hru v šesti bez brankáře. Jenže ke kotouči se dostal Čachotský a ze středního pásma zamířil přesně. Písek podlehl na vlastním ledě Dukle 1:3.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček (IHC Komterm Písek): Myslím, že jsme nepodali špatný výkon, soupeř byl ale tentokrát šťastnější. Pro nás to byl velice podobný zápas s tím minulým, kdy se dlouho hrálo za stavu 1:1 a v závěru jsme dokázali vstřelit vítěznou branku. Nyní to bylo přesně naopak. Ve třetí třetině jsme zápas zbytečně ztratili. Dvakrát jsme se nechali vyloučit a toho uměl soupeř využít. Padla branka na 1:2, ale pořád byl čas srovnat. Věřili jsme si, tlačili se do brány, ale bohužel. V závěru jsme navíc úplně nevychytali hru bez brankáře, kdy se soupeř zmocnil kotouče a prakticky hned rozhodnul. Ale to už byl vabank. Musíme se z porážky otřepat a připravit se na Kadaň.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava): Dnešní utkání bylo bojovné z obou stran. Nyní jsme měli sérii nepříznivých výsledků. Věděli jsme že Písek naopak hrál v posledních zápasech dobře. Nakonec jsme výhru doslova ubojovali a je to pro nás důležité vítězství.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy