Písecké hokejisty čeká souboj ve speciální edici dresů

V sobotu večer domácí celek čeká další těžké utkání. Na svém ledě přivítají hráči z jihu Čech tým z Moravských Budějovic. Obě mužstva se nacházejí v druhé části tabulky a budou chtít vybojovat důležité body. Hráči obou týmů nastoupí v rámci benefičního projektu Legenda pomáhá ve speciální edici dresů s podobiznou legendárního Ivana Hlinky. Cíl akce je spojit celé hokejové hnutí v České republice a pomoci tak dobré věci. Všechny dresy se potom budou dražit na aukci. Výtěžek poputuje do nadačního fondu Ivana Hlinky.

Jihočeši jsou již delší dobu na osmé příčce v tabulce a vyhrávat zápasy se jim také moc nedaří. V posledních pěti kolech se jim podařilo vybojovat pouze dva cenné body. Nejdříve na ledě Vajgaru, kdy Písek prohrál 6:5 na nájezdy. Další bod přidal minulou sobotu na svém ledě proti Nymburku, který vybojoval výhru až v prodloužení. Dvě utkání písečtí prohráli na svém ledě. Nejdříve proti Táboru 2:6. Další prohra byla v 27. kole s Havlíčkovým Brodem 5:8. Ve středu žluto-modří po dobrém začátku ztratili zápas na ledě Žďáru a podlehli 7:2.

Soupeř z Vysočiny se momentálně nachází na šesté příčce se ziskem 47 bodů. Bodově se v posledních kolech na své půdě neprosadil proti Táboru, kdy podlehl 2:5. V následujícím kole jel do Havlíčkova Brodu, kdy domácí vystříleli výhru 5:2. V dalších třech utkáních se hráčům z Vysočiny dařilo. Nejdříve porazili na svém kluzišti Nymburk 5:1. Další výhru vybojovali se Žďárem 2:1. V posledním kole zavítali na led David Servisu, kdy jim nedali šanci a domácí dostali debakl 3:10.

V této sezóně na sebe oba celky narazily již třikrát. Nejdříve se utkaly ve 3. kole, kdy Písečtí jeli na Vysočinu. Hosté sice dvakrát vedli, ale stejně prohráli 4:2. V tomto duelu byl nejvíc vidět Krutiš. Zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Jediné dva góly hostů dal Vlček se Šuhajem. Odveta se hrála ve 12. kole na ledě Jihočechů. Hosté si vypracovali náskok 2:0 po trefě Rytnauera a Matějky. Domácímu celku se podařilo snížit gólem Urbance. Výhru hostů pojistil Mikeš a utkání tak skončilo 1:3. V 21. kole Písek zamířil do Moravských Budějovic znovu. Hokejisté od Otavy vedli po dvaceti minutách 3:0. Trefil se Suchan, Sýbek a Urbanec. Domácí zabrali a po gólech Kruliše, Mikeše a Matějky muselo rozhodnout až prodloužení. V tom se v 63. minutě prosadil Sýbek a hosté tak vybojovali vítězství 3:4.

V posledním kole Jihočeši nastoupili v sestavě: Gába (Hauser) – Procházka, Hřebíček, Červinský, Hanus, Pavlíček, Koutenský, Suda – Pašek, Kepka, Šuhaj, Koupal, Suchan, Urbanec, Strnad, Drda, Rod, Klas.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy