Písek na svém ledě prohrál popáté v řadě

Dnes obě mužstva nastoupila ve speciálních dresech s podobiznou legendárního Ivana Hlinky. Písečtí dali úvodní gól. Na něj hosté dokázali rychle odpovědět a následně přidali další dvě branky. Písku se podařilo snížit v prostřední části gólem kapitána Jana Sýbka. Moravské Budějovice na začátku třetí části přidali další gól. Žluto-modří se snažili snížit, ale bohužel už gól nedali. Hostující tým tak vyhrál o dva góly a odjíždí se ziskem všech bodů od řeky Otavy.
2. liga ČR sk. STŘED, 30. kolo, so 28.1.2017, Zimní stadion Písek
Moravské Budějovice
2:4
1:3, 1:0, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Pašek, 37. Sýbek (Pašek) – 14. Havel (Mikeš), 17. Lupač (Horký, Kovář), 18. Horký (Havel, Polívka), 44. Krutiš (Matějka, Peroutka). Rozhodčí: Battěk – Svoboda, Oudes. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 269. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.
Písek: Gába (Pipek) – Hanus, Hřebíček, Koutenský, Pavlíček, Suda, Červinský, Kozák – Pašek, Sýbek, Šuhaj, Koupal, Suchan, Urbanec, Jiřinec, Rod, Drda, Kepka.
Moravské Budějovice: Dusík (Dudáček) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka – Polívka, Havel, Mikeš, Nováček, Rytnauer, Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Šurý, Hačecký.

Na led Písku dnes přijel bojovat o další výhru tým z Moravských Budějovic. Domácí chtěli také vyhrát, protože už sedm zápasu v řadě za s sebou chuť vítězství nezažili.

Žluto-modří začali lépe. Už po čtyřech minutách otevřel skóre v přesilové hře Pašek a Dusík lovil puk ze své branky. O čtyři minuty později měli vyrovnání na dosah hosté, ale Gába se štěstím udržel puk před brankovou čárou. Osm minut před koncem úvodní sirény mohl zvýšit hráč Písku. Bohužel z velké šance nedokázal přesně trefit odkrytou branku Dusíka. Ve 14. minutě hosté srovnali krok. Po tlaku před Gábou našel Mikeš volného Havla, který se přesně trefil. Černo-žlutí udeřili do konce první třetiny ještě dvakrát. Nejprve v sedmnácté minutě. Horký prověřil ranou Gábu, který vyrazil před sebe. Zde čekal Lupač, který dorážkou překonal brankáře Písku. Další branka padla v čase 17:44, kdy se do šance dostal Havel. Nahrál přesně Horkému, který střelou mezi betony Gábu překonal. Do šaten se po úvodních dvaceti minutách šlo za stavu 1:3.

V prostřední části se do úniku dostal Polívka. Byl faulován Koutenským. Hlavní rozhodčí nařídil nájezd ve třicáté minutě utkání. Hostující hráč zkusil blafákem překonat Gábu. Ten ale svůj tým podržel a naděje na otočení zápasu pořád byla. V další velké šanci ujel Suchan s Urbancem. Druhý jmenovaný nedokázal překonat Dusíka. Tři a půl minuty před koncem třetiny se Jihočeši dočkali snížení. Kontaktní branku dal kapitán Sýbek v přesilové hře pět na tři.

Na začátku poslední části se znovu prosadili černo-žlutí. Akci vymyslel Peroutka. Našel Matějku, který adresoval přihrávku Krutišovi, který se nekompromisně trefil do branky. Po tomto gólu bylo několik šancí na obou stranách, ale další trefu už ani jeden z týmu nepřidal.

Moravské Budějovice tak zvládli zápas lépe a vybojovali tak cenné body. Jihočechům se v posledních zápasech moc nedaří. Tato prohra už byla pátá v řadě na domácím hřišti.

Karel Slabý, trenér Písku: "Tým je mladý a pokud nebude hrát každý zápas s bojovností, úsilím a zodpovědností, tak nemůže uspět. Je škoda, že jsme nevyužili nějaké šance, ale soupeř jich měl taky dost. Bojovnost tam byla, kluci sbírají zkušenosti. Většinu zápasu odmakali, kdyby to takhle bylo pořád, tak půjdou výkonnostně nahoru."