Písecké mužstvo se chystá k Jizeře, políčí na dravou štiku první ligy?

Po nesmírně cenném pětibodovém zisku v domácích zápasech s Třebíčí a Šumperkem se chystají písečtí hokejisté k další bitvě na cizím ledě. Cílem jejich sobotní výpravy se stane stadionek Benátek nad Jizerou. Utkání startuje v 17:00.

Středočeský celek se v dosavadním průběhu sezony nečekaně pasoval do role dravce v prvoligových vodách. Nejenže sídlí v tabulce na lichotivé páté příčce, ale navíc stihl obohatit své konto o parádních dvaačtyřicet bodů. Před nejbližším pronásledovatelem z Havlíčkova Brodu mají hráči od Jizery osmibodový náskok, Písečtí na ně před vzájemným zápasem ztrácejí už patnáct bodů.

V uplynulém týdnu dalo mužstvo Benátek zapomenout na dvě předchozí porážky a vrátilo se na vítěznou vlnu výhrami nad Litoměřicemi (4:1) a v Třebíči (2:1).

Suverénním králem týmového bodování je zkušený Lukáš Král. Konto soupeřových brankářů zatížil pouze šesti přesnými zásahy, k nim však stihl připojit úctyhodných jednadvacet asistencí. Díky této bilanci pobývá s ústeckým matadorem Janem Alinčem na čele produktivity celé soutěže. V dresu Benátek dohnalo své statistiky do dvouciferné podoby dalších šest hráčů včetně obránců Jana Jaroměřského (2+9) a Tomáše Mrkvičky (4+6), jenž na konci předloňské postupové sezony vypomáhal Písku. Bilomodrý dres farmářského celku Liberce oblékají v této sezoně také písečtí odchovanci Petr Kica a David Kellner.

Mužstvo z jihu Čech si díky zmiňovaným domácím úspěchům polepšilo ve vyrovnané druhé polovině tabulky na 10. příčku. Sérii čtyř utkání s tabulkovými rivaly tak hokejisté od Otavy ověnčili velmi solidním osmibodovým ziskem. Do Benátek se proto vydají s pokorou, přesto velmi bojovně naladěni. Ke zdravému optimismu může přispět také vzpomínka na první vzájemný duel, ve kterém zdolali středočeského soka 3:2 v prodloužení. O druhém bodu pro domácí v něm rozhodla trefa obránce Parýzka, který už ale své působení v domovském Písku ukončil (nyní hájí kmenový hráč Karlových Varů barvy Mostu).

Zopakuje-li družina kolem trenéra Josefa Řeháčka bojovný výkon z převážné části předchozích zápasů, nemusí být ani u Jizery bez šance na další potřebný bonus.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy