Písečtí vyšli v Benátkách bodově naprázdno

I když k minimálně jednomu bodu byli hodně blízko. Našim hokejistům se podařilo smazat dvoubrankové manko a do konce třetí třetiny zbývalo pouhých sedmdesát vteřin. V tom okamžiku Pavlů svým gólem rozhodnul o výhře Benátek 3:2. Naši sice ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ale bez kýženého výsledku.
1.liga ČR, 24. kolo, so 19.11.2011
Benátky
3:2
1:0, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 14. Vlach (Pavlů), 30. Král (Jonák, T. Mrkvička), 59. Pavlů (Král) - 39. Hluchý (Všetečka, Němeček), 57. Bělohlav (Němeček, Všetečka). Rozhodčí: R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 402. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Benátky: Stejskal - Pavlů, Štich, Říha, Jaroměřský, T. Mrkvička, Ulrych, Pabiška, Vitásek - Vařecha, Skořepa, Klimt, Skalický, Král, Jonák, Vlach, Špaček, Kica, Kellner, Liška, Kopic.
Písek: Sedláček - Němeček, Všetečka, Žovinec, Kanov, Lukačovič, Havran, Pavlíček, Lukáč - Nouza, Bělohlav, Hluchý, Antončík, Luňák, Ferebauer, Polodna, Šperger, Kudrna, Slavík, Nedorost, V. Mrkvička.

První třetina nabídla hokej téměř až ve strhujícím tempu. Dá se říci, že mírně aktivnějším týmem byl přece jenom Písek, který také na střely v první části hry vyhrál. Šance však byly k vidění jen letmo, příliš jich totiž nebylo. Ani jednomu týmu se nedala upřít snaha, to určitě ne. Ale střely nebyly pro brankáře příliš těžkým soustem. Skóre se tak poprvé měnilo až na konci 14. minuty. Michal Pavlů objel branku a u tyčky našel hůl zcela volného Jaroslava Vlacha, který tak zametl touš do branky - 1:0. Pro Vlacha to zároveň byla premiérová trefa mezi muži. Odpovědět mohl na druhé straně velezkušený hrající asistent trenéra Radek Bělohlav. Po Nouzově přihrávce měl tento veterán před sebou poloodkrytou klec, avšak Stejskal předvedl akrobatický zákrok a efektně našel puk ve své lapačce. Obrovskou šanci na vyrovnání spálila dvojice Polodna a Šperger. Prvně jmenovaný si už položil Stejskal, celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou před zcela prázdnou klec Špergerovi, kterému kotouč přeskočil hůl.

Až po jedenadvaceti minutách putoval na trestnou lavici první potrestaný hráč. V úvodní přesilovce utkání Písek nebezpečně zkoušel Stejskala Nouzou a Němeček, avšak ani jedna střela se neujala. Zvýšení stavu znamenala situace z poloviny zápasu. Mrkvička jednoduše vrátil touš do útočného pásma, Jonák objel klec a pro Lukáše Krála zbyla pozice lovce, který číhá na svou kořist, přesněji řečeno, pozice u tyčky a pak už se jen kotouč ocitl za bezmocným Sedláčkem - 2:0. Snížení měl na hokejce srdcař a bývalý benátecký hráč Jiří Kudrna. Navrátivší se Všetečka z trestné lavice předložil v přečíslení Kudrnovi kotouč, ale Stejskal se proti tutovce svého bývalého spoluhráče vytáhl a vyrazil touš do ochranné sítě. Do konce druhé třetiny se Písek přecijen snížení stavu dočkal. V přesilové hře byl na konci pohledné kombinace Milan Hluchý - 2:1.

Jestliže druhá třetina patřila benáteckému týmu, ve třetí periodě iniciativu převzali hráči Písku, ale obrana středočeského celku dlouhou dobu působila velmi kompaktně a představovala v čele s brankářem Stejskalem pevnou hradbu. A proti tomu se píseckému celku těžce prosazovalo. Domácím hodně zatrnulo při střele Antončíka, který pálil zpoza obránce a jen těsně minul benáteckou branku. Na druhé straně kontroval v úniku tísněný Kopic, Sedláček měl svou vyrážečku na místě. Další příležitost měl Lukačovič, Stejskal špičkou betonu vyrazil. Písek se ovšem vyrovnání dočkal. Na počátku 57. minuty využil jedenačtyřicetiletý veterán Radek Bělohlav chybného střídání benáteckých zadáků a dostal se do samostatného úniku. S lehkostí zkušeného mazáka trefil přesně víko - 2:2. S vyrovnaným stavem se ale nechtěl smířit Michal Pavlů. Minutu a čtvrt před koncem řádné hrací doby si vzal kotouč v rohu hrací plochy, ze tří protihráčů udělal tréninkové kužely, dostal se až před Sedláčka a neomylně zavěsil pod horní tyčku - 3:2. K vyrovnání už nevedla ani minutová power-play, Benátky mohly slavit další výhru, pro Písek je naopak takováto porážka více než krutá.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Za stavu 2:0 jsme si zápas zkomplikovali. Soupeř sehrál dobře přesilovku a snížil. Rozhodl šťastný závěr v našem podání, ale také kvalita Michala Pavlů, který se zachoval chladnokrevně a dal rozhodující branku, na kterou už asi nebyla možná odpověď. Nebyli jsme spokojeni s výkonem v minulém zápase v Třebíči, dnes jsme hráli lépe. Samozřejmě bylo znát, že za nás hráli Petr Kica a Daniel Špaček, kteří jinak působí v Bílých Tygrech. Dnes jsme tedy měli trochu kvalitnější mužstvo, ale Písek hrál dobře. Věděli jsme, že to nebudou nějaké povinné body s někým, kdo je níž v tabulce. Hosté svoje kvality potvrdili, hráli moc dobře a o to víc si bodů vážíme."

Josef Řeháček, trenér Písku
"Řekl bych, že utkání bylo vyrovnané. Benátky velmi dobře znám, tudíž jsem věděl, jakým stylem budou hrát. Domácí jsou důrazní kolem branky. Upozorňoval jsem na to mančaft, ale přesto jsme inkasovali takřka dva stejné góly. Myslím si, že jsme měli více gólových šancí než soupeř. Bohužel jsme je neproměnili. Dali jsme kontaktní branku na 1:2 a šli jsme do třetí třetiny s tím, že prostě tady neztratíme body. Vstřelili jsme branku na 2:2 a vypadalo to dobře. Pak ale přišla chyba v obranném pásmu a dostali jsme třetí gól. Škoda."