Písečtí hokejisté zamíří ve středu na led poslední Chrudimi

První liga pokračuje ve středu třináctým kolem. Hokejisté Suchánka, Míky a Krupky čeká papírově nejslabší soupeř z tabulky - HC Chrudim. Pravdou sice je, že chrudimští hokejisté naposledy zvítězili za tři body v prvním kole a poté odešli ze všech duelů jako poražení. Jenže při pohledu na statistiku domácích zápasů zjistíme, že o dva a více gólů v Chrudimi vyhráli pouze Jihlava a Třebíč. Tudíž tento zápas nebude tak jednoduchý, jak ukazuje postavení v tabulce. Jestli se našim hokejistům podaří získat důležité body, uvidíme ve středu. Úvodní buly je naplánováno na 18. hodinu.

HC Chrudim

Před letošní sezonou prošel hokejový klub Chrudimi spoustou změn v kádru. Ambice východočeských hokejistů mířily na hodně vysoké příčky. Při pohledu na tabulku a odehrané zápasy se ani nechce věřit, že je tento tým na beznadějně posledním místě s pouhými šesti body a jedním vyhraném utkání. Ofenzíva Chrudimských se dá hodnotit jako podprůměrná. V kolonce počet vstřelených branek našich středečních soupeřů je číslo 28. Největší slabinou Středočechů bude patrně obrana. Počet inkasovaných branek za jedenáct kol mají 45, což je průměrně více jak čtyři branky na jeden zápas.

Katastrofální série chrudimského týmu. I tak by se dalo stručně charakterizovat prozatímní počínání našich středečních soupeřů. Vstup do nové sezony se Chrudimským vydařil a na svém ledě porazili nováčka soutěže – Litoměřice. Od té doby se chrudimští hokejisté nikdy neradovali z výhry. Sečteno, podtrženo. Chrudim má na svém kontě nelichotivou sérii jedenácti zápasů bez jediné výhry. Není tedy divu, že v kolonce +/- má HC Chrudim -17.

Jak v prvním odstavci zaznělo, Chrudim prošla před sezonou řadou změn. Směrem do Chrudimi zavítalo celkem devatenáct hráčů z Pardubic, na střídavé starty. Mezi nimi je například zkušený brankář Adam Svoboda. Obránce Marek Drtina, Jan Zdráhal. Defenzivní hráč z Mladé Boleslavi Jan Jaroměřský. Útočníci z Pardubic: Jan Buchtele, Jan Semorád, Tomáš Sýkora, Filip Stoklasa a další. Odchodů hráčů z Chrudimi není příliš mnoho, zato většina z nich jsou velmi zkušení hokejisté. Brankáři: Martin Němec, Vladislav Koutský a Martin Vágner. Obránci, kteří Chrudim opustili jsou také velmi kvalitní hráči: David Mocek, Jiří Malinský, Jakub Evan. Zbývají tři útočníci, kteří zamířili do jiných hokejových klubů, jsou to: Marek Zadina, Tomáš Martinec a Petr Bělohlávek.

I přes to, že ofenzíva Chrudimi patří mezi podprůměrné, můžeme v jejím týmu najít několik pravidelně bodujících hráčů. Nejproduktivnějším hráčem chrudimského týmu je Lukáš Král, jeho statistika je více než dobrá. Za dvanáct zápasů vsítil pět branek a u devíti se podílel svou asistencí. Druhým v pořadí je Tomáš Sýkora, ten v jedenácti utkání tři branky vstřelil a na šest přihrál. Dalším, na koho si naši obránci budou muset dávat dobrý pozor je Jan Šeda, který ve dvanácti zápasech nasbíral osm kanadských bodů (4+4). V bráně se střídá dvojice gólmanů. Filip Landsman, jehož průměr obdržených branek na zápas činí 3,31. A Adam Svoboda, který má úspěšnost zákroků kolem čísla 90%.

Ostatní zápasy třináctého kola:

Třebíč - Znojmo 17:30

Havlíčkův Brod - Chomutov 17:30

Tábor - Olomouc 18:00

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 18:00

Kadaň – Jihlava 18:00

Beroun - Ústí nad Labem 18:00

Hradec Králové - Vrchlabí 18:00

Sestavy obou týmů z posledních zápasů

IHC KOMTERM Písek se představil proti Olomouci v této sestavě: Jágr – Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák, Vomela – Nedvěd, Plášek, Slavík – Pšurný, Dragoun, Mikšovský – Ferebauer, Kopecký, Kudrna – V. Novák, S. Polodna, Stejskal.

HC Hrudim se proti Benátkám nad Jizerou představila v této sestavě: Svoboda (24. Landsman) - Zdráhal, Zukal, Vágner, Jaroměřský, Drtina, Krejnus, Charousek - Martinec, Blažek, Sýkora, Kaut, Luštinec, Fořt, Goiš, Semorád, Žák, Král, Šeda, Radil, Klejna.

Generální podporovatel

Partneři

Partneři ligy