Chrudimská mise končí neuspěšně, Písek se vrací s prázdnou

V důležitém utkání s chrudimským týmem Písek neuspěl. Středeční zápas příliš mnoho branek nepřinesl a dva zásahy stačily domácím k plnohodnotné výhře. Nováček si tak na další body počká minimálně do soboty, kdy se v repríze loňských kvalifikačních bojů utká doma s Litoměřicemi.
1.liga ČR, 13. kolo, st 27.10.2010
Chrudim
2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Klejna (Kolář), 33. Semorád (Šeda). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 515. Průběh utkání: 0:0, 2:0.
Chrudim: Landsman - Zdráhal, Toužimský, Jaroměřský, Kolář, Drtina, Kobela, Charousek - Král, Žák, Fořt - Klejna, Semorád, Sýkora - Blažek, Kousal, Šeda - Kaut, Goiš, Martinec
Písek: Hrubec - Výborný, Vráblík, Vomela, Heš, Vojta, Kalečík, Procházka - Slavík, Plášek, Nedvěd - Stejskal, Dragoun, V. Novák - Kudrna, Ferebauer, Polodna - Mikšovský, Kopecký, Pšurný - Suja

V chrudimském dresu se dnes poprvé objevil extraligový bek Jan Kolář a od začátku bylo vidět, že zde máme, ač mladého, tak zkušeného beka. A právě on byl u první chrudimské branky. V rohu kluziště Kolář zamíchal s pukem a s obrovským přehledem poslal milimetrovou přihrávku na Michala Klejnu, který se s pukem nemazlil a přesně zavěsil za bezmocného Šimona Hrubce - 1:0.

Domácí hokejisté byli i po zbytek první třetiny o mnoho lepším celkem, ale další branky se jim už přidat nepodařilo. I když, někdy k tomu nebylo daleko, zvlášť když kapitán Lukáš Král v 15. minutě odmítl prázdnou branku Písku.

Druhá dvacetiminutovka začala aktivitou Komtermu, hlavně hráče, který je v Písku na měsíčním hostování ze Znojma. Je jím Karel Plášek, který několikrát zaměstnával chrudimskou obranu a hlavně skvěle chytajícího Filipa Landsmana. Naopak branku vstřelili opět domácí.

I přesto, že byl na trestnou lavici poslán "za keci" Robert Kousal, který obdržel osobní desetiminutový trest, se Chrudimští zastavit nedokázali. A v oslabení právě domácí čtyřka udeřila. Opět Jan Kolář vybojoval kotouč a ihned přesně vyslal Jana Šedu do samostatného nájezdu. Tohoto chrudimského útočníka ale vychytal Hrubec. Jenže akci ještě neodzvonilo. Šeda se za brankou dostal ještě k puku a předložil ho před branku na úplně volného Jana Semoráda, který se nemohl mýlit - 2:0.

Ale i dozadu museli domácí naplno makat. Když už Landsman nestačil, pomohl Drtina. Mluvím o akci, která následovala ihned po druhém gólu Chrudimi. Steskal se dostal k puku na kruzích a do jeho střely velice obětavě po hlavě skočil Marek Drtina, který tím zabránil jistému snížení.

Ve třetí periodě se již pochopitelně domácí do žádného bezhlavého útoku nehnali a spíše si hlídali dvoubrankové vedení. Písečtí se v útoku trápili a branku nedali. Velká čest patří hlavně Filipu Landsmanovi, který vychytal všech 19 střel soupeře. Chrudimští tedy porazili v klíčovém utkání Písek 2:0 a dotáhli se na něj na rozdíl dvou bodů.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: Pro nás to byl nejúžasnější zápas této sezóny, protože pokud bychom prohráli, tak začnu přemýšlet, co budu dělat. Musím klukům poděkovat, tyto zápasy o všechno se vyhrávají nejtěsnějším rozdílem s minimem branek. Výborně zachytal Landsman, hodně nám pomohl Jan Kolář z Pardubic. V těch zápasech před tím nám chyběli ti zkušení beci, což se dnes ukázalo. Zodpovědný výkon, ale ze začátku druhé třetiny nás Písek přehrával a měli jsme velké štěstí, že ten zápas neotočil. Doufám, že to kluky nastartuje, a že se odrazíme k lepším výsledkům. Budeme samozřejmě bojovat, abychom byli co nejvýše.

Miroslav Krupka, asistent trenéra IHC Komterm Písek: My jsme dostali velmi laciného prvního góla, úvodní třetinu byli domácí lepší. V kabině jsme si to vyříkali, chvílemi jsme byli i aktivnějším celkem, ale bohužel bez gólu se vyhrát nedá. Dnes nám výborně zachytal Šimon Hrubec, všichni se snažili, jenže my nemáme v týmu tahouna, který by to vzal na sebe a tu branku dal.